הרב זבדיה כהן הכריז על בחירתו של הרב שמעון ביטון לרב העיר לוד לאחר הליך בחירות שנשמך כ-6 שנים.

ועדת הבחירות לרבנות העיר לוד, בראשות ראב”ד תל אביב, ואב”ד העדה הבוכרית,  הגאון רבי זבדיה כהן, הודיעה כי הגאון רבי שמעון מאיר ביטון מונה לתפקיד רבה הראשי של העיר לוד. הרב זכה ב14 קולות מחברי הגוף הבוחר. יצוין כי הרב ביטון נמצא בבידוד בשל חשיפה לחולה קורונה מאומת.

בניגוד למערכות בחירות אחרות, ש”ס לא התערבה בגלוי לטובת אחד הרבנים ופעלה לקיום הבחירות, מה שכאמור לקח זמן רב בשל עתירות לבג”צ שעיכבו את ההליך.

על התפקיד התמודדו אחת עשר רבנים, שני הבולטים היו: הגאון רבי שמעון מאיר ביטון, רב קהילת ‘עוד יוסף חי’ בעיר שזכה לתמיכת ראש העיר והגאון רבי יצחק מוזגרשוילי, רב שכונה בעיר, שזכה לתמיכת קהילת חב”ד בעיר, שזכה ב-10 קולות מחברי גוף הבוחר.

הליך הבחירות לרבה של לוד נפתח כבר לפני שש שנים, בתקופת כהונתו של השר דוד אזולאי ז”ל, אך נעצר שוב ושוב בהחלטת בג”צ, בשל בדיקה משטרתית באשר לדרך בו השיג אחד המועמדים את תעודת הכושר לרבנות.

הרב ביטון, יליד קרית שמואל, למד בצעירותו בבית הספר “אהרון הראה” של הציונות הדתית. המשיך וסיים את מסלול הישיבות קטנה וגדולה בתומכי תמימים חב”ד צפת וקרית גת.

לפני 26 שנים, מיד לאחר נישואיו עבר להתגורר בלוד והחל בפעילות הפצת תורה בשליחות הרבי מליובאוויטש. עם הקמת שכונת גני יער פתח את בית הכנסת “עוד יוסף חי”, שהלך והתפתח לאחד מבתי הכנסת הגדולים והפעילים בעיר.

Leave a Reply

Your email address will not be published.