בשבועות האחרונים מצטרפים לאגודת הידידים של הקונגרס בראשותו של חכ”ל מר אמנון כהן עוד ועוד אנשים * המטרה: השתתפות בסיוע לבני העדה ולקיחת אחריות מוגברת על עתיד הקהילה

לפני מספר שבועות נכנס לתפקידו כיושב הראש של אגודת ידיד קונגרס יהודי בוכרה, חבר הכנסת לשעבר מר אמנון כהן. לאחר קריירה פוליטית מרשימה, הצטרף כהן לצוות הקונגרס ולקח על עצמו את ניהולה של אגודת הידידים. מאז, הוא מזמין אליו את בכירי העדה להצטרף לחוג הידידים של הקונגרס, ובכך להשפיע יותר על השטח וגם לקחת חלק בעיצוב פני עתיד העדה.

בשבוע האחרון, הצטרף לאגודת הידידם מר איליוס יגודייב, מנכ”ל תנועת ‘עולמי’ בעיר רמלה. איליוס הוא ישראלי אידיאליסט ופעיל מוכר למען העדה הבוכרית. הוא עלה לישראל בשנת 1990 יחד עם אשתו רוזה וארבעת ילדיהם. כשהחל להתבסס בישראל, הוא הקים חברת סיעוד מצליחה שהחזיקה ברישיון לניהולם של אלפי עובדים סיעודיים בישראל. בשנת 2018 מונה איליוס לכהן כמנכ”ל תנועת ‘עולמי’ ברמלה. שם הוא משקיע את מאמציו לסיוע גדול ככל הניתן לבני העדה בעיר, יחד עם סגן ראש העיר מר אברהם דז’ורייב. איליוס גם מרכז את פעילות ‘קמחא דפיסחא’ בעיר, ודואג שסלי המזון של הקונגרס לחג הפסח, יגיעו לידיים הנכונות.

לצד כל זאת, איליוס פיתח מערכת יחסים קרובה עם אמנים רבים באוזבקיסטן, המגיעים לישראל בהזמנתו מפעם לפעם על מנת לקיים הופעות ואירועים לבני הקהילה. מר איליוס יגודייב קורא לכל מי שבידו, להצטרף גם הוא לחוג הידידים ולהשפיע על עתיד העדה. יו”ר חוג הידידם מר אמנון כהן מוסר ל’מנורה’: בשבועות האחרונים אני נפעם בכל יום מחדש מפעילות הקונגרס בנשיאותו של מר לב לבייב, אני חושב שאילו כולם היו רואים זאת בעיניים, הם היו מתגייסים מיד לקחת חלק בדבר הנפלא והקדוש הזה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.