מאת: אליעזר גליבוב

לאחר שלוש שנים מוצלחות, השגריר אדוארד שפירא סיים השבוע באופן רשמי את תפקידו בתור שגריר מדינת ישראל באוזבקיסטן וטג’יקיסטן.

בעקבות כך, שפירא הוזמן למשרדו של שר החוץ של אוזבקיסטן השר עבדולעזיז קמילוב לישיבת פרידה וסיכום הקדנציה. השר ציין לטובה את משימתו הדיפלומטית של שפירא במדינה והתרומה הבונה לפיתוח היחסים בין המדינות.

השגריר היוצא הודה לשר קמילוב והשניים דנו לגבי מדיניות המשך שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומים שונים בעתיד.

רגע לפני שעלה למטוס בחזרה לארץ, שפירא פרסום סרטון בו הוא מודה לכל חבריו שליוו אותו לאורך השנים: “היום אני עוזב את אוזבקיסטאן בפעם השנייה בחיי. הפעם הראשונה שהגעתי לכאן הייתה בשנת 1993 ולפני שלוש שנים הגעתי לכאן כבר בתור שגריר מדינת ישראל. לאורך השנים אוזבקיסטאן השתנתה מאוד וחיזקה את מעמדה בעולם.”

בנוסף, שפירא התייחס לקשר החם שנוצר בשנים האחרונות בין שתי המדינות: “אני מאמין מאוד ביחסי החברות בין העם היהודי לאוזבקי. בקרוב אוזבקיסטן מציינת את יום עצמאותה ה-29 ובשם העם היהודי ומדינת ישראל אני רוצה לברך אתכם מכל הלב ולאחל לכל העם האוזבקי שגשוג והצלחה רבה.”

מי שתחליף את אדוארד שפירא בתפקידו היא הגב’ זהבית בן הילל בת ה-49, שעבדה בלא מעט תפקידים במשרד החוץ וכעת היא זוכה למינוי שגרירה באוזבקיסטן ושגרירה לא תושבת בטג’יקיסטן.

זאת ההזדמנות להכיר תודה לשגריר היוצא על כל העבודה הרבה למען גישור ובניית שיתוף פעולה בין העמים ולאחל בהצלחה רבה לשגריריה החדשה בן הילל.

בשבוע הבא יתפרסם ב’מנורה’ ראיון סיכום ופרידה עם השגריר שפירא.

Leave a Reply

Your email address will not be published.