עשרות פעילים קהילתיים הפועלים בעיר בהתנדבות השתתפו באירוע הוקרה שנערך עבורם באמצעות אגף שח”ק. בעיר פעילות קבוצות רבות שמקדמות מענים לטובת הקהילה לאורך השנה ותורמות למען אוכלוסיות העיר השונות

עשרות פעילים קהילתיים הפועלים באור יהודה בהתנדבות הגיעו בשבוע שעבר למרכז מורשת יהדות בבל לאירוע מיוחד שהופק עבורם כדי להוקיר את עבודתם במהלך כל השנה. מיזם “הפעילים הקהילתיים” שמתקיים באמצעות מחלקת משאבי קהילה באגף שח”ק בעירייה מפעיל קבוצות רבות של פעילים שמשקיעים מזמנם וממרצם לקידום מענים לטובת הקהילה בעיר לאורך השנה ותורמים למען אוכלוסיות העיר השונות. יחד איתם ישנו מערך מתנדבי החירום בעיר וכן בשירות הייעוץ לאזרח, שגם הם השתתפו באירוע.

במסגרת הפרויקט מתקיימות מגוון קבוצות: מתנדבי שי”ל, הפעילות הדתיות, הפעילות החד הוריות, פעילי צמי”ד (צרכים מיוחדים), פעילי הקהילה הבוכרית, פעילי סחל”ב, פעילי נווה רבין, פעילי נווה סביון, פעילי קריית גיורא, מתנדבי תחום נכי צה”ל ומתנדבי החירום.

בפתח האירוע הוגש כיבוד וארוחת ערב לפעילים יחד עם מרק חם. באולם המרכזי הוצגה העשייה של כלל קבוצות הפעילים, כשאת האירוע הנחתה מנהלת מחלקת משאבי קהילה, לבנת רמון. באירוע השתתפו ראש העיר, ליאת שוחט, סגניה עופר בוזי ושלמה זלמן סיונוב, וחבר מועצת העיר אברהם בורוכוב הממונה על אגף שח”ק. השחקנית ענת אביעד הופיעה בפני הפעילים והצחיקה אותם עם שלל סיפורים על ההווי הקהילתי באור יהודה של פעם, כל זאת כילידת העיר.

ראש העיר, ליאת שוחט, בירכה את הפעילים, ואמרה להם: “אין ספק שאתם חוד החנית של הקהילה החמה שלנו. אני רואה את המסירות בעיניים שלכם, רואה את העבודה שכל כולה נעשית בנשמה גדולה ובתחושת שליחות, ולא יכולה שלא להוריד בפניכם את הכובע. הדבר הכי קל עבור כולם הוא לשבת על הספה בסלון, לבקר ולהגיד מה לא בסדר. אתם בחרתם לשנות ולעשות עבודה משמעותית יד ביד עם העירייה כדי להשפיע, כדי לתקן, כדי לשמר את הדברים הטובים שמתקיימים כאן ולשפר את אלו שעדיין דורשים טיפול יסודי. אני רואה אתכם בזמני שגרה ובחירום ויודעת שאתם תמיד תהיו שם כשיקראו לכם – ועל כך הערכתי לכם”. במהלך האירוע גם ד”ר אסתי אשל, מנהלת אגף שח”ק, נשאה דברים.

צילומים: סטודיו ישראל

Leave a Reply

Your email address will not be published.