רק בשבוע שעבר הוציאה עיריית אור יהודה הודעה מיוחדת על מצב התחלואה שעלה בצורה מדאיגה.

עם מספר גבוה במיוחד של 605 בדיקות בשבעת הימים האחרונים ו – 153 חולים פעילים, אור יהודה מוגדרת היום כ”עיר כתומה” – עיר שבה נדרשת הגדלה של מספר הבדיקות.

דוברות העירייה מתגייסת להסברה בנושא וקוראת לתושבים לשמור על ההנחיות כדי למנוע הדבקה “נכון להיום אור יהודה מוגדרת כעיר כתומה עם חשש ממשי להפוך לעיר אדומה” נכתב בהודעה שהוציאה העירייה לתושבים.
“אנא הימנעו ממפגשים חברתיים ומשפחתיים המוניים (בדגש על אירועים באולמות סגורים, שבתות חתן, ימי הולדת, שמחות ולא עלינו שבעות והלוויות) והקפידו על שמירה על הכללים (מסיכה, מרחק ושטיפת ידיים מירבית)”.

ההגבלות שעלולות להיכנס לתוקף במידה והעיר אכן תוגדר כ”עיר אדומה” כוללות:

  • הגבלת תנועה של עד 100 מטרים מהבית למעט יציאה לטובת הצטיידות במזון, שירות וסיוע רפואי
  • יציאה לעבודה רק בתוך השכונה בה מתגוררים
  • חנויות שאינן חנויות מזון, הגיינה ואופטיקה וכן בתי מרקחת – יסגרו את שירותיהן עד להודעה חדשה
  • לא תותר יציאה לפעילות במוסדות החינוך, קייטנות ומועדוני נוער
  • הפארקים הציבוריים יהיו סגורים לפעילות עד להודעה חדשה

במידה ולא ישמרו התושבים על ההנחיות, ייכנסו ההגבלות לתוקף וישפיעו על חייהם של כל תושבי העיר.

מעיריית אור יהודה נמסר: “החשש מהפיכת העיר לאדומה הוא אמיתי ומוחשי. לצערנו הרב, העיר מסומנת כעיר עם תחלואה רבה ביחס לכמות האוכלוסייה, וככל שהנתונים לא ישתפרו, קיימת סכנה אמיתית שאור יהודה תוכרז אדומה עם משמעויות קשות על מרחב התנועה של התושבים, פגיעה קשה בעסקים וכמובן השבתה של מערכת החינוך. אנו ממשיכים בפעולות ההסברה והאכיפה ברחבי העיר, אבל לשם צמצום התחלואה נדרש שיתוף פעולה מקסימלי מצד התושבים לשמירה על ההנחיות. בהזדמנות הזו אנו קוראים לתושבינו – אל תזלזלו בהנחיות כי רק במאמץ משותף נוכל להפוך את אור יהודה לירוקה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.