ביוזמת מ”מ וסגן ראש העיר, שלמה זלמן סיונוב, קיימה העירייה קורסים מקצועיים בתחומים רבים ובמחירים מסובסדים, כגון קורס מנעולן ופריצה, עיצוב שיער לנשים, איפור וקוסמטיקה, אנגלית ועוד

עיריית אור יהודה מקדמת בשנה האחרונה קורסים מקצועיים רבים לתושבי העיר שמאפשרים להם להשתלב בעולם התעסוקה. את הפרויקט מוביל מ”מ וסגן ראש העיר, שלמה זלמן סיונוב, בעידודה של ראש העיר, ליאת שוחט. בין הקורסים שנפתחו ניתן למנות: קורס מנעולן ופריצה, קורס עיצוב שיער לנשים, קורס איפור וקוסמטיקה, קורס פדיקור מניקור, קורס אנגלית למתחילים ומתקדמים, קורס יישומי המחשב, ועוד. בקרוב יפתחו גם קורס צילום סטילס מקצועי וקורס יעוץ משכנתאות.

בשבוע שעבר סיימו בהצלחה 20 תלמידים את לימודי הקורס מנעולן ופריצה, קורס שנמשך עשרה שיעורים, ובמהלכו קיבלו התלמידים ערכת כלים אישית ולמדו את כל סודות המקצוע. בסיום הקורס קיבלו תעודת לימודים ותעודת כיס מורשה של מתקין ופורץ.

מ”מ וסגן ראש העיר, שלמה זלמן סיונוב, מסביר: “חשתי את התועלת הגדולה להשתלבותם של הציבור במשק על ידי הכשרות וקורסים. לכן יזמנו קורסים מסובסדים לתושבי העיר כדי שיקבלו כלים והכשרה להשתלב ולקבל שכר נאה בעולם התעסוקה. במקום שהתושבים ישלמו אלפי שקלים על קורסים והכשרות במכללות השונות, ארגנו להם קורסים ליד הבית במחיר מסובסד. אני מודה לראש העיר, ליאת שוחט, שסייעה להוציא מהכוח אל הפועל. בזכות הגיבוי המשמעותי שראש העיר מעניקה לי, זה נותן לי את הכוח להמשיך לשרת ביתר שאת את תושבי העיר. גם המשתתפים בקורס ביקשו שהעביר את תודתם לראש העיר, ליאת שוחט, שתקצבה את היוזמה לטובת התושבים”.

אבי, תושב העיר שסיים את לימודי קורס מנעולן ופריצה, מספר: “אני מודה לראש העיר, ליאת שוחט, ולמ”מ ראש העיר שלמה זלמן סיונוב על הסיבסוד של הקורס. במקום לשלם למעלה מ-5,000 ₪ על הקורס, קיבלנו מימון של למעלה מ-70%. אני אב למשפחה מרובת ילדים. בעקבות תקופת הקורונה, מקום עבודתי נסגר. הייתי חייב לחפש אפיקים חדשים. ראיתי את הקורס שהעירייה מסבסדת, ומכיוון שתחום המנעולנות הנו תחום ותיק שמתפתח ותופס תאוצה בשנים האחורונות, החלטתי ללמוד כדי שאוכל לעבוד ולפרנס את משפחתי בכבוד”.

צילומים: דוברות עיריית אור יהודה

Leave a Reply

Your email address will not be published.