כמאה זוגות השתתפו בסדנה לחיזוק הזוגיות בימי קורונה. ” לנצל את האווירה המשפחתית למושלמת, כיצד לייצר דיאלוג של אמפתיה”.

באור יהודה יצאה לדרך סדרת הרצאות בזום ללא עלות, בנושא: ‘שלמות הבית וחיזוק הזוגיות’. כ-100 זוגות השתתפו בהרצאה הראשונה שהתקיימה בתחילת השבוע, בהנחיית הרב הלל חיימוב שליט”א, נשיא איגוד הרבנים של קונגרס יהודי בוכרה. הסדנה נערכה ביוזמתו של שלמה זלמן סיונוב, חבר מועצת העיר ונציג העדה הבוכרית באור יהודה.

יצוין, כי לאור משבר העולמי סביב נגיף הקורונה והסגירות בבתים מעלה קשת של תגובות ואתגרים בכוחה של הזוגיות. אין ספק שימים לא פשוטים עוברים עלינו. ימים של מתח, ימים של חוסר אונים,  ימים של תחושת סגירות. משום כך, ארגן חבר המועצה סיונוב, סדרת הרצאות בזום מפי הרב הלל חיימוב, לזוגות שמרגישים שהקורונה טרפה להם את הקלפים, ורוצים לקבל כלים מעשיים כיצד לחיות נכון, ולנצל את הסגר לטובת הזוגיות.

חבר המועצה סיונוב מספר לעיתון ‘מנורה’: “אני שומע וחש, כיצד זוגות רבים מתקשים בתקשורת תקינה ביניהם עקב משבר הקורונה. אין להם מספיק כלים נכונים איך לדבר, כך שהצד השני יהיה מוכן להקשיב ולקבל, איך לנצל את האווירה המשפחתית למושלמת, כיצד לייצר דיאלוג של אמפתיה. לכן לקחתי על עצמי להרים את הדגל החשוב הזה ולתת לזה מענה ראוי. ראש העיר, ליאת שוחט נתנה את ברכתה ליוזמה, ושמחה לשמוע שהיה מענה גדול של תושבים בהרצאה”.  

“כבר לאחר ההרצאה הראשונה בזום, זוגות רבים הודו לי על היוזמה הברוכה והחשובה מאין כמוה למען שלמות הבית. גם המשפחות ביקשו שהעביר את תודתם לראש העיר, ליאת שוחט, שתקצבה את היוזמה לטובת הזוגות, וגם בתקופה בצל משבר הקורונה, ראש העיר, שוחט,  עושה הכל כדי לסייע לתושבים”.

לסיום, סיונוב מבקש להזמין את הקהילה הבוכרית להמשך ההרצאות בנושא מפי הרב הלל חיימוב שיתקיימו בשבוע הבא.

Leave a Reply

Your email address will not be published.