השבוע הלך לעולמו זמר האופרה והשחקן הלאומי של אוזבקיסטן ששון בנימינוב בן מיכל ז״ל. אח של סבתנו הגדולה שפרה ז״ל. היה בן העדה הבוכרית, מגדול האמנים היהודים באוזבקיסטן בכל הזמנים.

משפחתנו, מצד אבי, מבורכת באמנים והוא מדור הנפילים של משפחה זו, הכוללת את הזמר,  השחקן והבמאי, בוריס נמטייב ז״ל ואחיו המוכשרים ג׳וריק ומאיה נמטייב שיבדלו לחיים ארוכים. הזמרת מוחבט שמייבה שתבדל לחיים ארוכים, סבי נתן דוידוב ז״ל (נתני דויירה דס) דודי אברש דוידוב (אברשי טורצ׳י) ורבים נוספים.  כולנו ניניה ונכדיה של ה״סוזנדה״ טובוהי אורוס שהיתה הרקדנית הלאומית של אמיר בוכרה והיות והיא היתה יהודיה כמובן, הופיע רק מול נשים ובעיקר מול אמו ורעייתו של האמיר של בוכרה. היא נפטרה בארץ בגיל 103!

ששון בנימינוב ז״ל גידל דור של זמרים ופייטנים מבני העדה הבוכרית, הופיע בעשרות הצגות ואופרות בטשקנט וגם בארץ הופיע במספר הצגות ומחזות זמר. זכיתי להופיע לצידו ביום הולדתו ה80 בהיכל התרבות רמלה, שם שרנו יחד בדואט את שיר הנושא ״פיגארו״ מתוך האופרה הספר מסיביליה. זה היה תענוג גדול להופיע לצידו. הוא העריך, הוקיר ותמך בנו מאוד. באותו אירוע זכינו לשמח את הקהל בקטעי הומור ולפאר את אישיותו.

ששון בימינוב ז״ל היה איש יפה תואר, נעים הליכות, צנוע ועניו. הותיר אחריו שתי בנות, נכדים ונינים מוכשרים ומורשת תרבותית אדירה לכל העדה הבוכרית בארץ ובעולם.

אמנים מעטים זכו לתהילת עולם כשם שזכה דודנו ששון בנימינוב ז״ל.

יהיה זכרו ברוך.

חי דוידוב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.