אירועי ה’גולי סורך’ הפכו למסורת של חגיגות בוכריות בחסותו של קונגרס יהודי בוכרה שהפך את היום הזה לסמל לפולקלור ולמורשת יהודי בוכרה. השנה, לראשונה בהיסטוריה ייערך האירוע במתכונת של שידור ישיר לכל בני העדה ברחבי העולם. כל הפרטים

יום ‘גולי סורך’ נחגג לאורך שנים בקהילות הבוכריות לאחר חג השבועות, והוא מסמל את פריחת הפרג באוזבקיסטן. לפי דברי המדרש, פרחי הפרג האדומים צמחו גם על הר סיני ובכל העולם כולו בזמן מתן תורה. בשנים האחרונות קונגרס יהודי בוכרה הפך את יום הגולי סורך לחג המרכזי של חגיגת מורשת העדה הבוכרית. אירוע זכור במיוחד לכבודו של ה’גולי סורך’, הוא אירוע ‘בוכרה היפה’ שנערך בגני יהושוע בתל אביב, שהיה חגיגה של מורשת ופולקלור בוכרי בהשתתפותם של עשרות אלפי בני העדה.  

האירוע ההיסטורי שישודר בשידור ישיר באתר ובדף הפייסבוק של בוכרים.קום, ביום ראשון, ה-31 במאי בשעה 20:00 שעון ישראל, יאחד את כלל עדת הבוכרים מכל רחבי העולם לחגיגה משותפת של תרבות ומוזיקה בוכרית. האירוע כולו נערך בשיתוף עיריית אור יהודה, והוא ישודר מהיכל התרבות בעיר. כמובן, שבהתאם להנחיות של משרד הבריאות, האירוע יהיה סגור לקהל הרחב. באירוע ישתתפו האמנים הבוכרים הנחשבים והמוכרים ביותר בעדה מהארץ והעולם. מלך המוזיקה הבוכרית העולמית, אברהם טולמסוב, ינעים את האירוע במוזיקה מרגשת ועוצמתית במיוחד ליום חג זה. האחים חי ורונן דוידוב יביאו לצופים את השמחה והצחוק במופע הקומי ‘חנדה חנדה’ אותו הם מריצים בקרב בני העדה ברחבי העולם. כמו כן, לחגיגה המוזיקלית באירוע, יצטרפו להקת הצעירים הבוכרית ‘איי מיוזיק בנד’ בניצוחם של איציק אילייב ורועי פנחסוב. את המוזיקה תלווה להקת הרקדנים הבוכרית של משפחת אקילוב עם ריקודי פולקלור בוכרי מקורי שטרם נראו.  

מארגני האירוע ששוקדים על הפקתו בשבועות האחרונים, מספרים לנו על אירוע מושקע ומקצועי שלא שישאיר את הצופים פעורי פה. העובדה שאירוע ה’גולי סורך’ נערך לראשונה בהיסטוריה בשידור ישיר הצריכה מהמארגנים השקעה ומחשבה רבה. בקונגרס יהודי בוכרה קוראים לכל בני העדה הבוכרית להשתתף מאירוע ההיסטורי ולהתאחד יחד עם  עשרות אלפי אנשים מכל מרכזי העדה הבוכרית בעולם שישתתפו באירוע.  

Leave a Reply

Your email address will not be published.