תושבי אור יהודה והסביבה התאספו לאמירת סליחות בנוסח בית אבא בהשתתפות רבה הראשי של העדה הבוכרית הגאון שלמה רבין שליט”א

בסוף השבוע האחרון התקיימה באור יהודה עצרת התעוררות מרכזית ואמירת סליחות בהשתתפות תושבים רבים. האירוע שהתקיים באמצעות המחלקה לתרבות תורנית בעירייה וקונגרס יהודי בוכרה כלל השתתפות של אנשי ציבור ורבנים. במרכזו של הערב הופיע החזן והפייטן, הרב ישראל יצחקוב.

במהלך הערב הופיעו בזה אחר זה הרבנים המרכזיים, הגאון בן ציון רבין, רבה הראשי של העדה הבוכרית ואב”ד פתח תקווה, הגאון בנציון רבין שליט”א רב העיר, הרב ציון כהן, רב הקהילה, הרב בוריס יצחקוב, מזכ”ל איגוד הרבנים, והרב יצחק שמלוב, וכן הרב חיים זאיד, מזכה הרבים. את האירוע הפיק רכז המחלקה לתרבות תורנית, יוסף יצחק יצחקוב.

הגאון בנציון רבין שליט”א, רב העדה הבוכרית שכיבד בנוכחותו את האירוע, דיבר בפני הקהל על מעלת אמרית הסליחות ועשיית התשובה. רב העיר, הרב ציון כהן, אמר באירוע דברי תורה וסיפר סיפור מעניין: “בחודש אלול מתגלית האמת הפנימית הנשמתית של כל יהודי שמחובר לקדוש ברוך הוא. קיבוצניק פעם שאל אותי אם זו לא צביעות שבמהלך כל השנה עושים מה שרוצים, ואז אומרים ‘חטאנו לפניך’. אז היה פעם חסיד גור שהתקלקל והלך לאירופה, שפר עליו מזלו והוא הצליח בעסקים, אך פעם בשנה הוא לא היה מוותר ומגיע לחצר של הרבי מגור כדי להתפלל ביום הכיפורים. בשנה אחת הוא עצר לרגע ושאל את עצמו למה הוא צריך לבוא בלבוש החסידי, ואולי עדיף שהוא יגיע עם הלבוש האירופאי. כשהוא הגיע לרב, הרב אמר לו – ‘פורים שמח’. אמר לו אותו חסיד שהוא הגיע ככה כי הוא לא רצה להיות צבוע, והרב ענה לו – אם אתה מגיע פעם בשנה, אתה מרגיש שייכות ואתה תמיד תהיה חסיד שלנו. כל יהודי רוצה את קרבת השם, ואנחנו צריכים לנצל ולהודות לקדוש ברוך הוא שבחודש אלול, אנו מנצלים את החודש הזה לחיפוש ולבדיקה. הקב”ה יודע את מעללינו ואומר לנו ‘התרוממו, מה שהיה מת'”.

במהלך השבועות הקרובים, כהכנה לימים הנוראים, יתקיימו אירועי סליחות נוספים לעדה הבוכרית, אותם מארגן קונגרס יהודי בוכרה. עקבו אחרי הפרסומים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.