פסטיבל כישרונות צעירים ‘פניני המזרח’ בניהולה האומנותי של הגב’ בלה פולטוב התקיים זו השנה החמש עשרה והפעם במתכונת שונה מהרגיל בשידור לייב בפייסבוק עם אלפי צפיות.

מאת: אליעזר גליבוב

פסטיבל “כישרונות צעירים” הושק לראשונה בשנת 2005, מאז ועד היום ממשיך לצבור פופולריות בקרב כישרונות צעירים רבים, ממנו יצאו זמרים והרכבים מוזיקליים רבים שהפכו את כישרונם למקצוע. היום רבים מהם מופיעים על במות גדולות ומהווים גאווה וכבוד גדול לפרויקט, כגון: מלאכי ציון, בלגנצ’יק, זהבה כהן ועוד.

מידי שנה הפסטיבל מתקיים על במת היכל התרבות ברמלה, אך השנה עקב מגבולות מגפת הקורונה הפסטיבל הועבר בשידור ישיר ברשתות החברתיות דרך קבוצת הפייסבוק הגדולה של העדה הבוכרית ‘סימן שאתה בוכרי’, הדף הרשמי של עיריית רמלה והדף החדשותי בוכרים.קום.

בשנה לא פשוטה זו לארגון פסטיבלים ומופעי תרבות, הפרויקט יצא לפעול הרבה בזכות תמיכת עיריית רמלה ובראשם ראש העיר מר מיכאל וידאל, סגן ראש העיר אברהם דז’ורייב, משרד הקליטה, מחלקת הקליטה בעיר בניהולו של אמיר וידר ומחלקת התרבות והספורט ברמלה בניהולו של ניסים רון.

השנה הפסטיבל התקיים בסימן ‘תרבויות עולם’ עם הופעות פולקלור: ארמני, קווקז, בוכרה, גרוזיה, טורקיה, יוון וישראל. התלבושות נבחרו בקפידה לכל שיר וריקוד ובזה אחר זה עלו לבמה זמרים ונגנים צעירים שהציגו את כשרונם.

בנוסף לכישרונות הצעירים, השתתפו גם אומנים ותיקים כמו: ארתור טולמסוב, ארתור חודז’ייב, נתן מושיבייב, איציק סוליימנוב, הרכב המחול של אינטיזור מרקובה, הרכב המחול הקווקזי ‘אלברוס’ והזמרת שגדלה מתוך הפרויקט זהבה כהן.

למעלה מחמש אלף גולשים צפו בפסטיבל ופרגנו בתגובות אוהדות למארגנים וליוזמי המופע.

בתחילת הערב סגן ראש העיר רמלה ונציג העדה הבוכרית בעיר מר אברהם דזו’רייב בירך את הפרויקט והמשתתפים: “למרות אילוצי הקורונה, חשבנו שלילדים המקסימים האלה צריך ליצור עוד מסגרת בכדי להביא לידי ביטוי את הכישרון שלהם ולתת להם את ההזדמנות להגשים את עצמם. כמחזיק תיק הקליטה היה חשוב לי מאוד שהפרויקט הזה יוטמע במחלקת הקליטה ויקבל ביטוי ומשאבים משמעותיים ובזכות כך, לראשונה קיבלנו את חסות של משרד הקליטה. מדובר כאן בהפקה מדהימה ומושקעת וזה המקום להודות למייסדת התחרות הזו – בלה פולטוב ולראש העיר מיכאל וידל שנותן גיבוי לקדם נושאים שונים למען הקהילה. “

פולטוב ביקשה להודות לאנשים שעזרו להפיק את הפסטיבל ה-15 במספר “רצינו להודות לראש עיריית רמלה מר מיכאל וידל, סגן ראש העיר אברהם דזורייב אשר תמכו בפרויקט כה חשוב ודאגו לפתח ולקדם אותו. כך גם תודה  למוזיקאי ולמנחה ארתור טולמסוב ומנהל המוזיקלי אבי כהן, למנהל קבוצת הפייסבוק ‘סימן שאתה בוכרי’ ואיש המדיה אליעזר גליבוב, לקונגרס יהודי בוכרה על השידור בבוכרים.קום, לאיש הסאונד והתאורה ארקדי סיונוב ולכל משתתפי הפסטיבל ומשפחותיהם על התמיכה והאהבה לאומנות! בעזרתם השם, שנה הבאה נפגש כולנו באולם מלא בקהל.” סיכמה פולטוב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.