אני מתעסק בחיי היום יום בהומור וצחוק, לצד אחי חי דוידוב. ולא פעם אנחנו משתמשים בהומור עדתי, דתי, וקהילתי. אפשר להתווכח על איפה עובר הגבול ויש אנשים שנפגעים מכל ציוץ ויש כאלה עם עור של פיל. אבל הפוסט הזה לא הרגיש לי ככזה שנכתב בבדיחות הדעת.

יש כאן אדם שבסה”כ הכל מנסה להגן על אשתו מבוכרים. אפשר להבין לא?

דף הפייסבוק ‘כשאבא ואמא בני דודים’ מעלה פוסטים של אנשים שאומרים דברים כל כך הזויים שכנראה שהם לא אשמים וזו בעיה גנטית אצלם בראש…
לעמוד כחצי מיליון עוקבים, מעלה מידי יום עשרות פוסטים של אנשים ‘משובשים’ שאומרים דברים משובשים.

לפוסט הזה נחשפתי כ10 ימים אחרי יום השואה. להבדיל אלף אלפי הבדלות. אבל מה יהיה איתנו תגידו? אנחנו לא לומדים כלום? ישראל 2020 עם כל הקידמה, הטכנולוגיה, הידע, אנחנו עדיין כל כך חשוכים שפוסט כזה מקבל חשיפה של עשרות שיירים ואלפי לייקים ותגובות גזעניות כלפינו, במקום כלפי זה שכתבת את הפוסט הדוחה? רק אותי זה מזעזע?

תכשיר חובה לכל אחד בבית!

ויש כאן תגובה אחת של בחורה שאמנם מחקתי את שמה למרות שלא מגיע לה. מגיע לה לקבל קרדיט על הבדיחה הגאונית. לרסס אותנו בחומר הדברה… אבל היא בטח רק צוחקת, פשוט יום השואה היה לא מזמן וזה הזכיר לה שאפשר לרסס אותנו בחומרי הדברה, היא הייתה רחמנית הסאטיריקנית. יכלה לשלוח אותנו הישר אל הגזים! וגם אז בבדיחות הדעת כמובן…

את הבחור הזה צריכים לעצור על הסתה לרצח!

היו שם בתגובות עוד לא מעט דברים שהזדעזתי לקרוא. חסכתי מכם.. זה הרתיח אותי ורציתי לכתוב שאיזה מזל שאנחנו הבוכרים לא כאלה שאנחנו לא גזענים. אבל אם הייתי כותב את זה הייתם צוחקים. ובצדק. כמה פעמים שמענו מאיזו דודה שאין כמו הבוכרים? ונותנת כדוגמא איזה מרוקאי, תימני או אתיופי והופכת אותו לנחות יותר?

ולמה תמיד מברכים אותנו כבר מהברית שנתחתן רק עם בוכרי/ת? כי אין על הבוכרים אנחנו מספר 1 ממש הגזע הבוכ-ארי ????

טוב אז רציתי לומר לפחות להישען על זה שאנחנו היהודים לא כאלה אנחנו לא גזענים. אבל אז נזכרתי בדברים ששמעתי סביבי בתקופת הקורונה על החרדים, בתקופת הבחירות על השמאלנים ובתקופת המלחמה על הערבים.

סבתא שלי חפציגול ז”ל עלתה לשידור ברדיו במהלך ‘צוק איתן’. מה שהיה לה הכי חשוב לומר באותו שידור – זה שהיא שומעת רחשים של ‘שימותו כל הערבים’ ‘שישרפו כל הפלסטינאים בגיהנום’ ולכן היא בחרה להסביר ברדיו (לבני ובנות גילה לרוב, מאזיני הרדיו הבוכרי) את ההבדל בין ערבי-ישראלי, פלסטיני, ומחבל. ולמי מהם מגיע למות ושאל-לנו להיות כאלה גזענים במיוחד בימים קשים כאלה עליינו להיזהר בלשונינו כי המלחמה מחר תגמר אבל החיים והמוות ביד הלשון. (במקרה שלנו – בידי המקלדת)

סבתא שלי הייתה אשת ימין מובהקת, אישה דתייה, בת 85 דאז. היו לה לא מעט דעות שאפשר לא להסכים איתן אבל גזענית היא לא הייתה. מצאתי צדיקה אחת בסדום.

קחו דוגמא מסבתא חפציגול שלי, תאהבו אהבת חינם ותפסיקו לשנוא כבר. נסו זה עבד יופי לסבתא.

#תהיו חפציגול

Leave a Reply

Your email address will not be published.