למרות הגל השני של מגפת הקורונה המכה כעת בעוצמה שונה במדינות העולם, הצליחו בקונגרס יהודי בוכרה במאמץ רב לספק לקהילת יהודי אוזבקיסטן את ‘ארבעת המינים’ לחג הסוכות המתקרב ובא.

לקראת חג הסוכות המתקרב, חששו יהודי הקהילה האוזבקית כי בשנה זו, אשר התנועה היבשתית בין מדינות האזור הושבתה כמעט לחלוטין, לא יעלה בידם להשיג סט מהודר של ארבעת המינים כדי לברך עליו בחג הסוכות. ‘קונגרס יהודי בוכרה’ התגייס מיד למשימה ובסופו של דבר נמצא פתרון הולם.

בשיתוף פעולה מבורך עם שגרירת ישראל באוזבקיסטן- הגב’ זהבית בן הלל, הושגו הסטים הנדרשים לברכת ארבעת המינים, כך שבני הקהילה המקומית יוכלו לקיים את המצווה החשובה בהידור.

מנכ”ל הקונגרס, מר יהודה בלוי מברך על שיתוף הפעולה המבורך שהביא רווחה רוחנית לקהילה המקומית “מחמם את הלב לראות איך השגרירה החדשה הגב’ בן הלל, כבר מתמסרת לבני הקהילה המקומית ורואה את הצורך החשוב בשמירה על צביון היהודים המקומיים. אני מברך ומודה לשגרירה על הסיוע המשמעותי שסיפקה לבני הקהילה ומייחל לעוד ועוד שיתופי פעולה שיצמיחו ברכה לכל הצדדים.

בתוך כך, בערב ראש השנה תשפ”א, נשלח מכתב רשמי מטעם הוועדה לקשרי דת באוזבקיסטן, למר ארקדי יששכרוף, ראש הקהילה היהודית המקומית. המכתב כלל שלל ברכות ואיחולים לשנה החדשה מאת הנציגות הרשמית לענייני דתות באוזבקיסטן.

Leave a Reply

Your email address will not be published.