בימים אלו השלים הקונגרס את הכנתה של מכולת המצות והיין המיועדת ליהודי אוזבקיסטן לחג הפסח * המכולה תצא בימים הקרובים למסע בים עד שתגיע לקהילה היהודית המקומית

חג החנוכה נחגג לפני לא יותר משבועיים, אבל לוח הנשה לא עוצר מלכת. חגי ישראל ומועדיו דורשים מאנשי הקונגרס עבודה סביב השעון במשך כל ימות השנה. כי על כל חג שמסתיים לו, חג אחר נראה מעבר אל האופק. ואיזה חג דורש הכנות מיוחדות יותר מחג הפסח.

השבוע השלימו אנשי הקונגרס את העמסתה של המכולה ששוקלת יותר מארבעה טונות של מצות שמורות וכשרות למהדרין. בשנה זו לראשונה, יגיעו לקהילת יהודי אוזבקיסטן גם מצות שמורות בעבודת יד למהדרין מן המהדרין. מצות שמיועדות לליל הסדר הראשון בו יש מצווה חשובה לאכול מצות שנעשו בעבודת יד על ידי אופים יראי שמיים.

כזכור, בשנים קודמות בעקבות מגפת הקורונה, נתקלו בקונגרס בקשיים רבים ומגוונים שנלוו לשליחת מכוללת המזון הכשר לפסח. עם כל זאת, מיהודי אוזבקיסטן לא נמנע מצוות חג הפסח ואנשי הקונגרס התאמצו מאוד להתגבר על כל קושי אפשרי בכדי שכולם יזכו לקיים את מצוות החג בהידור ובשמחה.

כאמור, תוך מספר שבועות המשלוח הכבד והיקר אמור להגיע אל רבה של הקהילה הרב שלמה בביוב שליט”א, שנשלח למקום על ידי הקונגרס, שינחה את הקהילות וינהל את הסדרים בערים השונות במדינה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.