כמו בסבבי לחימה קודמים, העיר אשדוד הופכת לחזית בוערת במיוחד כשהיא מטווחת ללא הפסקה על ידי רקטות החמאס מרצועת עזה* ראיון עם בלה אהרונוב תושבת העיר

בלה אהרונוב, תושבת אשדוד המשמשת כרכזת חוגים ופרוייקטים במתנ”ס ברובע ד’ בעיר משתפת אותנו על התחושות שלה ושל שאר תושבי העיר בגל ההסלמה האחרון. “המצב בעיר לא חדש לנו, זה כבר כמה שנים וכל פעם חוזר על עצמו, כמו כולם אנחנו נכנסים למקלטים ולממ”דים הילדים כבר התרגלו למרות שמאוד קשה להתרגל”.

איך היית רוצה שסבב הלחימה יסתיים?

“הייתי רוצה שנגיע להסדרה, אנחנו חיים בארץ ישראל ומי שלא טוב לו שייקח את הדברים שלו וילך מפה”.

איך אתם מסייעים לילדים להתמודד עם המצב המורכב?

“יצאנו לרחוב, יצרנו קשר עם ועדי הבניינים, ביקשנו את אישורם להופיע במקלטי הבניינים. כל יום אנחנו מפעילים את הילדים למשך שעתיים וחצי בשבעה מוקדים שונים ברובע ד’ בעיר אשדוד. ההפעלות כוללות גם הצגות ופעילויות יצירה בשיתוף עם בני נוער מהעיר מתקיימים משחקי לוח וחשיבה, משעה 14:00-16:30 אנחנו מאפשרים את המענה לילדים בשכונה, בדרך כלל בזמן שגרה אני עובדת במתנ”ס השכונתי שמפעיל חוגים קבועים אבל לאור המצב אנחנו מפעילים את הילדים בבניינים שלהם, קרה שבאחד מהימים התחלנו בשעה שתיים את ההפעלה, חצי שעה לאחר מכן התחילו האזעקות, שלוש התרעות ברצף. הילדים היו במקלטים ואפילו לא היו מודעים למצב, כלומר הם לא היו צריכים לחוות את הבהלה והירידה למקלטים בזמן האזעקה. להורים זה פסק זמן שמאוד חשוב באמצע היום גם קצת לשנות שגרה ולהשלים הרבה דברים. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם מחלקת תרבות אשדוד, ממש כיף, הילדים יוצאים לחנון של שעתיים וחצי שמשכיח להם את המצב הביטחוני”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.