בזכות שיתוף פעולה מוצלח עם ‘איחוד הצלה’, המתנדבים והצוותים הרפואיים מגיעים אל מרותקי הבית ומסייעים להם להתחסן

כל ארבע קופות החולים באור יהודה פתחו בשבוע שעבר מתחמי חיסונים לקורונה באור יהודה: אחרי כללית, גם מכבי, מאוחדת ולאומית החלו לחסן את תושבי העיר. קופת חולים כללית פתחה מתחם חיסונים ענק יחד עם העירייה באולם גאון ברחוב משה הדדי, אליו מגיעים למעלה מ-1,000 מתחסנים ביום. המתחם עובד באמצעות שמונה עמדות המאפשרות לחסן כמות תושבים גדולה מהרגיל.

במסגרת שיתוף הפעולה המצוין שמתקיים בין העירייה לבין קופת חולים כללית וארגון “איחוד הצלה”, יוצאים מתנדבי הארגון יחד עם צוותים רפואיים של כללית לבתיהם של עשרות מרותקים המתגוררים ברחבי העיר (חלקם לא יצאו מביתם במשך 5 שנים ויותר). הם מביאים אותם אל פתח מתחם החיסונים כדי לקבל את החיסון המיוחל. הצוותים העמידו לטובת המרותקים כיסאות גלגלים ואלונקות, ואת השינוע הם מבצעים באמצעות אמבולנסים של איחוד הצלה.

“מתנדבי איחוד והצלה עם אמבולנסים ורכבי חירום של הארגון מגיעים לבתיהם של תושבי העיר שמתקשים להתנייד בשל גילם או מצבם הגופני ומסיעים אותם למרכז החיסון של כללית באולם ע”ש סעדיה גאון באור יהודה”, מסביר חובש איחוד הצלה, אבי יוספוב, ומוסיף: “המיזם הזה הוא שליחות עבורנו משום שהדבר יאפשר לסבים ולסבתות לקבל את החיסון ולשוב ולהיפגש עם הילדים, הנכדים והנינים שלהם”.

יוספוב מסביר ל’מנורה’ על היוזמה שנקט: “בעקבות הקמפיין של הקונגרס שקרא לשים דגש על מרותקי הבית, פנו אלי הרבה משפחות בעיר שההורים שלהם מרותקים והם זקוקים לעזרה בשינוע של ההורים מהבית חיסון. הבנתי שמדובר בצו השעה והחלטתי לקחת את הפרויקט הזה על עצמי. חוץ ממני, הצטרפו עוד מתנדבים שנרתמים ולוקחים חלק בשינוע של המרותקים. המשימה היא מאוד קשה, נחשפנו גם למרותקים שבעקבות המגבלות הפיזיות שלנם לא יצאו מהבית במשך שנים ולא ראו אור שמש. כמו כן, זה לא נגמר בחיסון אחד, אלא לאחר מתן החיסון הראשון כבר קובעים את השינוע לחיסון השני. אנחנו עובדים בצורה יעילה ומהירה. כך למשל, בפרויקט של יומיים בלבד, לקחנו את כל המרותקים של בית אבות באור יהודה וחיסנו את כולם”

מנהלת הסיעוד במרפאת גיורא של כללית, מגי כהן, שמתלווה לצוותים, אמרה: “נגיע לכל מטופל שצריך, ביום ובלילה, בגשם ובשמש, ובלבד שכולם יוכלו להתחסן בנחת. במוקד המשותף פועלים אנשים עם לב ונשמה ענקית וזה סוד ההצלחה שלנו”. “לא האמנתי שאני יוצאת מהבניין שלי”, מספרת הגב’ שירי חביבה, שלא יצאה מביתה מזה כחמש שנים, “עכשיו אני אחרי החיסון והיה בסדר, ברוך השם”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.