הרב עדי אהרונוב, מבאר שבע, שליח חב”ד ונציג הקונגרסי בשכונת כלניות, רב בית הכנסת לוי יצחק.

איך אתם חווים את ההסלמה בבאר שבע ?

עם ישראל הוא עם הנצח, השם שומר עלינו כל הזמן. אך יחד עם זה קשה לראות את המצב הזה שחוזר על עצמו וכל סבב רק מחמיר. הילדים לא לומדים בצורה טובה ושגרת חיים משובשת,

השנה במהלך חג השבועות נערכו לקריאת עשרת הדיברות לילדים כמו בכל שנה. ממש לפני שמיעת עשרת הדיברות הייתה אזעקה שהשפיעה על הרבה הורים לשלוח את ילדיהם.

כיצד היית מתאר את הדו קיום בין היהודים בעיר לחברה הבדואית?

בבאר שבע והסביבה חיים הרבה בדואים שבשנים האחרונות נהיים קיצוניים יותר ויותר. יש פזורה גדולה בדרום שחיים שם איך שרוצים, אין משילות כלל, לצרוך השוואה אם נדרש למי שרוצה לבנות בית אישורים והיתרים ולשלם הרבה כסף על כל מיני בירוקרטיה. אצלם אין את כל זה, הם בונים ערים שלימות ללא אישורים, מוכרים ועושים עסקים בלי צורך לשלם מיסים, מחזיקים נשקים, המצב הזה ממש מעוות. חיים לצידנו אבל במערכת אכיפה וחוק אחרת לגמרי. כמעט בכל לילה נגנבים כאן רכבים אצלנו בשכונה, אנחנו רואים במצלמות אבל קיימת אוזלת יד של המשטרה למצוא את העבריינים. לצערי הרב זה לא נגמר רק פה, הם מציקים לבנות ישראל ועושים עוד הרבה פעולות שמתפרשות במרחב הציבורי כלא נעימות, המשטרה לא מתעסקת איתם ולכן הם צוברים הרבה אומץ וגורמים צער בקרב הרבה מהתושבים.

איך היית רוצה שיסתיים סבב הלחימה הנוכחי?

סך הכול זה סבב נוסף, בכל סבב הם הולכים ומתעצמים. זה יגמר רק אם יסיימו את המערכה בניצחון ולא יעצרו באמצע. לצערי יש פחד בדרג העליון לנצח מחשש מה יאמרו הגויים. חשוב לנו לזכור את דעתו הברורה של הרבי בנושא שאמר שאפילו דיבורים על פינוי שטחים גורמים לפיקוח נפש וכל מה שקורה היום בגלל הפינויים מגוש קטיף, הרי זה מצב שאנחנו יצרנו אותו וגרמנו לו לקרות

תאר כיצד הילדים בפעילויות וגם המבוגרים מתמודדים עם המצב?

כרגע הפעילות די נעצרה, יש לנו כולל תפארת זקנים שכרגע לא פועל. גם הפעילות עם הילדים לא יכולה להימשך במצב כזה, אך יחד עם זה לזכור שהכול תלוי בנו, הרבי מבקש ופועל בזה שיהיה אחדות בין כל עם ישראל. זה מה ששלוחי הרבי פועלים, לאחד בין כל עם ישראל ללא שום הבדל. חייבים לזכור שכולנו אחים ובנים להשם, ברכנו אבינו כולנו כאחד.

ונזכה בקרוב ממש לגאולה האמיתית והשלמה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.