סבב אירועי ‘בוכרה היפה’ החל בעיר דימונה עם הופעה מיוחדת לקהילה המקומית בהשתתפותם של עשרות מתושבי ותושבות המקום. את האירוע ארגן ומימן ‘קונגרס יהודי בוכרה’.  

כיכבו על הבמה האמנים מרינה בורכוב בשירי קאלסיקה וששמקום באפגנית ורוסית, הזמר מישה ברייב שעשה עלייה לאחרונה, שימח את כולם בשירים טורקים אזרבג׳נים פרסיים ורוסים. על הנחיית הערב הופקד האמן שמעון פולטוב. הרקדנית רוזה יצחקוב הכניסה קצב לאולם עם התלבושות האותנטיות והאהובות. הנגן מאיר קימיגרוב ניגן על הכלים הנגינה הבוכרים המסורתיים.

את האירוע המיוחד והראשון בסבב אירועי ‘בוכרה היפה’, ארגנו בטוב טעם מר יורי יצחקוב, סבטה יגודייב וארקדי חיימוב. בשיתוף מנהל קשרי החוץ של הקונגרס מר אדי מרדכייב. עשרות האנשים שהגיעו לאירוע לא הפסיקו להתלהב בכל רגע מחדש מעצם קיומו של האירוע ומהתכנים האיכותיים שלו. לאחר סיומה של ההופעה, כל צוות הלהקה והרקדנים, הוזמנו למרכז הקהילתי שם בני הקהילה ‘פתחו שולחן’ לכבודם וכיבדו אותם במאכלים ומשקאות.

תושבי דימונה בני העדה הבוכרית היו הראשונים שנחשפו למופע שינדוד כעת בכל רחבי הקהילות הבוכריות ברחבי ישראל. כאשר המופע הבא יתקיים בעיר לוד ולאחריו בערים נוספות ככל שמצב התחלואה יתבהר וירגע. ראשי הקהילה בדימונה מודים ומברכים את הקונגרס ואת הנשיא מר לב ואולגה לבייב על המחשבה המאומצת והפעילות המבורכת למען בני העדה בכל מקום בו הם נמצאים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.