בס"ד

18.4.2024 | י' ניסן התשפ"ד

0

פוסטים עלו השבוע

החדשות החמות:

>> חדשות משני > קהילה

בטקס מרשים: הסטודנטים הבוכרים זכו במלגות 

בהיכל התרבות באור יהודה התכנסו מאות סטודנטים שזכו לקבל מלגה מטעם 'קרן דוד' שע"י הקונגרס * מאות אלפי שקלים חולקו למלגאים המאושרים שזכו לשמוע על חייו ופועלו של דוד ארבוב ז"ל, מקים הקרן ו'אבי הסטודנטים הבוכרים' שלקח על עצמו לקדם את רווחתם של הסטודנטים על מנת לאפשר להם ללמוד בראש שקט ולפרוץ את תקרות הזכוכית* בערב המרגש השתתפו רבנים, אישי ציבור וחברי נשיאות הקונגרס 

בטקס רב רושם שנערך בשבוע שעבר בהיכל התרבות באור יהודה, חולקו מלגות יוקרתיות בשווי של מאות אלפי שקלים לסטודנטים וסטודנטיות מהעדה הבוכרית. חלוקת המלגות השנתית נעשית באמצעות 'קרן דוד' שמטעם קונגרס יהודי בוכרה. 'קרן דוד' נקראת על שמו של 'אבי הסטודנטים הבוכרים' דוד ארבוב ז"ל, שלא מזמן צוין יום פטירתו השלישי. 

דוד ז"ל, לקח על עצמו כפרויקט חייו את קידומם והצלחתם של הסטודנטים הבוכרים. כבר מימי ראשית פעילות הקונגרס, הוא קידם בלהט את האג'נדה של השקעה מסיבית בסטודנטים הבוכריים, על מנת שאלו יצליחו להתגבר על הקשיים המובנים איתם הם מתמודדים בבואם לשערי האקדמיה, ולאפשר להם לפרוץ את תקרות הזכוכית שחוסמות אותם מלהביע את כשרונם בצורה מלאה. עוד בחייו, חולקו באמצעות 'קרן דוד' מיליונים רבים של שקלים לטובת הסטודנטים הבוכרים. רבים ממקבלי המלגות, הפכו לכוח חברתי וכלכלי עולה בקרב החברה הישראלית. כיום, רבים מבוגרי התכנית תומכים בעצמם ומכספם בדור העתיד של הסטודנטים הבוכרים, מתוך הבנה שהסיוע שהם קיבלו מהקהילה בעבר – סיוע שסייע להם להגיע לעמדה בה הם נמצאים היום- ראוי לחזור לקהילה על מנת להכשיר עוד ועוד דורות של בוכרים מצליחנים המעורים ומנהיגים בתעשייה, בכלכלה ובחברה הישראלית. 

באירוע השתתפו אישי ציבור, רבנים וחברי נשיאות הקונגרס. בין היתר כיבדו בנוכחותם את האירוע: הגאון הרב זבדיה כהן שליט"א אב"ד העדה הבוכרית, הגב' אולגה לבייב, נציג בני משפחת ארבוב היקרה מר צחי ארבוב, ראש העיר אור יהודה עו"ד ליאת שוחט, ראש העיר רמלה מר מיכאל וידל, מנכ"ל הקונגרס יהודה בלוי, רקטור אוניברסיטת אריאל מר אלברט פנחסוב, חכ"ל אמנון כהן, חבר המועצה ז'אנה כהן, חבר מועצת העיר אלעד מר יניב בדלוב, מכובדים ואישי ציבור נוספים. 

את הטקס הנחה בוגר התכנית והפרשן הכלכלי איציק יהושע, שסיפר על הקשר האישי שלו עם דוד ארבוב ז"ל בימיו כסטודנט צעיר. במהלך הטקס, העניקו עו"ד אדי מורדכייב והגב' שרית מיתר מקונגרס יהודי בוכרה למר צחי ארבוב שי בשמם של כל הסטודנטים, לאות הבעת הוקרה ותודה על תמיכתם הבלתי מעורערת ב'קרן דוד' לרווחתם של הסטודנטים הבוכרים. על החלק האמנותי של הערב, הופקדה הגב' בלה פולטוב ולהקת הילדים המוכשרים שלה מהעיר רמלה. נשיא הקונגרס, מר לב לבייב, נאם לנוכחים בוידאו, ושיתף את הנוכחים בקשר המיוחד שלו עם דוד ארבוב ז"ל ואת התשוקה האינסופית של האחרון לנושא הסטודנטים מהעדה הבוכרית. כמו כן, שלח נשיא הקונגרס את ברכתו לכל המלגאים והדגיש את החשיבות של התרומה בחזרה לקהילה בבוא היום. במהלך הערב הוקרן סרט מרגש במיוחד העוקב אחרי מלגאי התכנית שהפכו לבוגרים מוצלחים ובעלי תפקידי מפתח בתעשייה ובמשק הישראלי.

נגישות