מאת: אליעזר גליבוב

שבוע לאחר התקרית שבה עיכבו שוטרים את בתיה גטר בת ה-13 בגלל שלא עטתה מסכה, התקיימה פגישת פיוס עם הנערה בהשתתפותם של הרב הראשי למשטרה נצ”מ הרב רמי ברכיהו ומפקד תחנת המשטרה בירושלים נצ”מ שימי מרציאנו.

הרב רמי ברכיהו, בן העדה הבוכרית, קישר בין ההורים למשטרה על מנת לגשר על הפערים ולהוריד את גובה הלהבות לאחר פרסום הסרטון שעורר סערה.

תחילה, בכירי המשטרה הגיעו לבית משפחת גטר ושוחחו עם הנערה “המטרה שלנו היום היא שתחווי חוויה מתקנת” אמר נצ”מ מרציאנו לבתיה והוסיף כי: “למשטרה יש הרבה מאוד משימות, בעיקר לשמור על ביטחון הציבור, ובתקופה האחרונה, הוטלה עלינו המשימה לשמור גם על בריאות הציבור, על מנת למנוע את התחלואה ולוודא שכלל הציבור עוטה מסיכה”. הוא הוסיף כי “אני רוצה שתדעי שהשוטרים הם אנשים טובים, ששומרים על הציבור ודואגים לו, ואני מקווה שתצאי מכאן היום מחייכת ועם הרגשה טובה”.

בהמשך, הזמינו השוטרים את המשפחה למפגש פיוס וסולחה במטה הפיקוד בירושלים שם הביעו את צערם על המקרה שאירע וערכו למשפחה סיור מיוחד בתחנה.

ניצב משנה הרב רמי ברכיהו הוסיף ואמר לנערה כי “השוטרים עובדים קשה בשביל לשמור על הבריאות של עם ישראל, והם עושים עבודת קודש, וכל כוונתם הייתה לשמור על הבריאות של כולנו. חשוב לנו מאוד שתדעי שהשוטרים מתכוונים לעשות רק טוב”.

אביה של בתיה, יהושע גטר, הוסיף: “אני רוצה שמכאן יצא מסר, קידוש השם ושעם ישראל צריך אחדות. אני רוצה שנתאחד, נתפייס ונמשיך הלאה”.

בערב נפגשו הנערה ואביה עם השר אמיר אוחנה. “אני מביע צער על המקרה, הלב שלי יצא אלייך כשראיתי את הסרטון”, אמר לה אוחנה. “היה לי חשוב מאוד לפגוש ולשמוע אתכם. אני שמח על הביקור שנערך היום בתחנת המשטרה המקומית ומודה על מסר האחדות שהוצאתם מהמפגש. אני מקדיש בימים אלה ועוד אקדיש זמן רב לשיפור מתמיד ביחסי המשטרה עם הציבור החרדי”.

כאמור, תיעוד המפגש של בתיה גטר עם השוטרים בשבוע שעבר חולל סערה. בסרטונים שצילמו עוברי אורח נראו שני שוטרים מעכבים אותה ברחוב תורה מציון, שבו הלכה עם אחיה הקטנים. הנערה נראתה המומה מהאירוע ופרצה בבכי. היא אמרה כי הורידה את המסכה לזמן קצר כדי לשתות משקה ברד.

Leave a Reply

Your email address will not be published.