בערב יום שלישי, בימי התשובה והרחמים שבין כסה לעשור, נערך אירוע יוצא דופן מסוגו. אירוע סליחות ופיוטים בהשתתפותם של מיטב החזנים והפייטנים הבוכרים שריגשו את קהל הצופים בפיוטים ובקשות ממחזור הסליחות הבוכרי.

האירוע כולו, שנערך ביוזמתו של ‘קונגרס יהודי בוכרה’  צולם בבית הכנסת המרכזי ברמלה ‘אור יוסף הצדיק קאייקוב’ בהשתתפות אישי ציבור ומכובדי הקהילה ביניהם סגן ראש העיר אברהם דזורייב ויושב ראש בית הכנסת מר אהרון כהן ומכובדים נוספים.

הערב צולם במקצועיות על ידי ‘פוטו אלי פרודקשיין’ והועבר בשידור ישיר באתר ובדף הפייסבוק של בוכרים.קום.

בערב הסליחות והבקשות הופיעו על בימת התפילה בליווי המרגש של צוות הנגנים: הפייטן והזמר העלמי אבי חן שהרבה לתת ביצועים מרהיבים מקולו הערב והנעים, הפייטן ישי בן-חיים המשמש כחזן קבוע בבית הכנסת של קהילת הבוכרים בקווינס מזה כ-22 שנה והחזן הבוכרי אוריאל מיכאלוב.

במהלך הערב שרו החזנים והפייטנים פיוטים ממסורת התפילה הבוכרית לימים הנוראים כגון: ‘אחות קטנה’, ‘אתאנו לחלות’ ו’אלוקינו שבשמים’. כמו כן שרו הפייטנים ממיטב פיוטי הסליחות המוכרים והנודעים בכל קהילות ספרד ועדות המזרח. פיוטים כמו ‘אדון הסליחות’ ‘עננו’ וקמתי באשמורת’.

המנהל המוזיקלי של ערב הפיוטים והבקשות היה אלכס מטטוב ונגן הבגלמה והגיטרות הוא לא אחר מאשר רפי אבידני הנודע בשערים, והמתופף המוכשר אחיו של הזמר אבי חן אלי חן חייאייב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.