החל מהיום בשעה 12:00 בצהריים ועד ליום רביעי ה-15.04 בשעה 7:00 בבוקר, יוטל סגר על חלקים שונים בעיר ירושלים. זאת לאור ההובלה של אזורים אלו במספר החולים בנגיף קורונה ולאור הצורך בבלימת התפשטות המגיפה.

השכונות עליהן הוטל הסגר הן: ‏רשימת השכונות בירושלים תחת סגר: רחביה – בין הרחובות קרן קיימת לישראל עד רחוב רמב”ן, רמות, רמת שלמה, נווה יעקב, הר נוף, גבעת שאול, קרית משה, נחלאות, מקור ברוך, רוממה, עזרת תורה, גאולה, מאה שערים, בית ישראל, מוסררה, בית וגן וגבעת מרדכי.

מפת אזורי הסגר בירושלים.

כחלק מהסגר האזורי, לא תתאפשר נסיעה או מעבר מחוץ לאזור, פרט להחרגות שונות. מעל אלף שוטרים וכ-400 לוחמי צה”ל לוקחים חלק במשימת האכיפה. כמאה מחסומים יוצבו רק באזור השכונות החרדיות במרכז העיר, ובהן מאה שערים, גאולה ושכונת הבוכרים.

למעשה, בשונה מתושבי שאר השכונות בירושלים שאינן בסגר – תושבי השכונות הסגורות לא יוכלו לצאת ולערוך קניות במרכולים שאינם נמצאים בגבולות האזור. הסגירה של המתחמים הללו נעשית באמצעות מחסומים הקפיים ופריסה של כוחות שיסיירו בתוך המרחבים הללו. המחסומים כוללים גידור ושוטרים בכניסות וביציאות מהשכונה.

המטרה העיקרית של המשטרה היא למנוע מעבר מאזור לאזור על מנת למנוע הדבקה. יחד עם זאת יש כאמור החרגות. תושבי האזור יוכלו לצאת מממנו לעבודה חיונית, לקבלת הליך רפואי, ללוויה של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, להליך משפטי, להעברת קטין בין הורים שחיים בנפרד, או כל צורך חיוני אחר. במשטרה הדגישו כי למרות ההנחיות עדיין לשוטרים במחסומים יינתן שיקול דעת של השוטרים במחסומים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.