היזם אבי כץ הביא פקידים ואנשי עסקים בכירים מהעיר בוכרה לבית הקונגרס בתל אביב

צילום: פוטו ניסים

השבוע אירח בית קונגרס יהודי בוכרה, משלחת של בכירים מהעיר בוכרה. בין חברי המשלחת היו אנשי הממשל המקומי של העיר בוכרה ואנשי עסקים בכירים מהעיר. במפגש נכח גם מר אבי כץ מנכ”ל ‘בי סמארט טרייד’ ואיש עסקים מצליח בישראל ובעולם. אבי כץ הינו יזם בעל חזון מקורי ומהפכני אשר שינה את הרגלי הצריכה בשוק הישראלי עם רשתות הקמעונאות ששינו את פני השוק בשראל. בין היתר הביא לישראל את רשתות “הכל בדולר”, ייסד את “כפר השעשועים” (רשת חנויות צעצועים), “ששת” (רשת חנויות לכלי בית) ואת החברות הציבוריות  “ורדינון טקסטיל בית” ו”נעמן  פורצלן”. את השינוי הגדול ביותר הוביל עם הקמת רשת בתי הקפה “קופיקס” אשר מכרה תפריט עשיר ורחב של מוצרים במחיר של 5 שקלים אשר הושקה בסוף שנת 2013 ובשנת 2015 הפכה לחברה ציבורית הנסחרת בבורסה הישראלית. בשנת 2009 הקים אבי כץ את חברת ההשקעות הקבוצתית “הגשמה” הנחשבת לגדולה מסוגה בעולם והיקף נכסיה עומד על כ 13 מיליארד שקלים והיא מונה כ 30,000 חברים. משתתפים נוספים היו מר איגור יעקובוב איש עסקים ואיש ציבור באור יהודה והגב’ נרגיזה קדרובה, משנה למנכ”ל של אבי כץ, אשר יזמה את המפגש יחד עם אדי מורדכייב.

אנשי המשלחת:

אמרילו נזרוב- סגן מושל מחוז בוכרה לחקלאות, אסקר נוזימוב- יו”ר המועצה החקלאית, אזמאט סולטונוב- מנכ”ל חברת בוכרה “אגרו קלסטר”, מאראט סולטנוב מנכ”ל “יוסוף בובו פאיס”, רינת גולאייב – משנה למנכ”ל חברת בוכרה “אגרו קלסטר”.

עו”ד אדי מרדכייב שליווה את הקבוצה אומר ל’מנורה’: “בימים אלו של פברואר 2022 אנו חוגגים 30 שנה למערכת היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לאוזבקיסטן. אירחנו את חברי המשלחת בקונגרס יהודי בוכרה עם סיור מרתק במוזיאון דרך המשי, שיתפנו  אותם בהיסטוריה המפוארת של יהודי בוכרה בבוכרה ובירושלים ובבניית שכונת הבוכרים בירושלים. כמו כן, הסברנו  להם שיש מנהגים שאנחנו הבוכרים היהודים אימצנו לעצמנו”.

אנשי המשלחת התארחו בישראל על מנת לקדם את ההשקעות בין המדינות בפרט כשיש יחסי ידידות הדדיים בין 2 המדינות בתחום המסחר, הכלכלה, המדע, הטכנולוגיה ובפרט במערכת החקלאית.

אנשי המשלחת הזמינו את הבוכרים היהודים לחזק את הקשרים ולשמור על הקשרים, הזמינו אותנו לעשות דברים משותפים ולהוביל להצלחת 2 העמים גם בפן העסקי וגם בפן הקהילתי . אנשי המשלחת הסבירו שהעיר בוכרה נחשבת לאחת הערים היפות ביותר מבין ערי דרך המשי. ורוב חלקיו של מרכז העיר הם שמורה אדריכלית  הכוללים יותר מ-140 מבנים מוגנים. הם ציינו כי בבוכרה יש במרכז הרובע היהודי, בית הכנסת  לקהילה הבוכרית היהודית.

אנשי המשלחת התרשמו מאוד מהביקור ושמחים לראות שיש עדיין המשכיות וכבוד לקהילה הבוכרית גם בישראל.

זה הזמן גם להודות לגב’ נרגיזה קדרובה שכל הזמן מסייעת לנו בכל פניה בקהילה הבוכרית.

Leave a Reply

Your email address will not be published.