מבית חולים הדסה שבירושלים התקבלה הערב הבשורה העצובה על לכתו של הרב ישעיהו הבר ז”ל כשהוא בן 55 בלכתו.

הרב הבר, מייסר ויו’ר מוסדות ‘מתנת חיים’ המעודדת תרומת כליה מן החי לאנשים הזקוקים לכך. הרב הבר נודע במהפך שגרם בתחום תרומות הכליה בישראל, כאשר מאז הקים את הארגון לתרומת הכליה, הוא הציל את חייהם של מאות מושתלים בישראל.

הרב הבר ז”ל מקבל אות הוקרה מהנשיא פרס

פטירתו של הרב היא לאחר שהערב כבר פורסם כי מצבו החמיר ומשפחתו הוסיפה לו שם וביקשה להתפלל לרפואתו.  הרב הבר נדבק בנגיף הקורנה לפני מספר שבועות, והוא הורדם והונשם. הבוקר דווח כי חל שיפור קל במצבו, אך הלילה דיווחו בני משפחתו כי הוא נלחם על חייו, וביקשו מהציבור להתפלל לרפואתו.

מקורבו של הרב הבר, ירח טוקר, כתב בטוויטר לפני שעה קלה: “הרב ישעיהו הבר נלחם בשעה זו על חייו. אנא עצרו הכל וקרעו שמים בתפילה. היהודי המלאך הזה חייב לחיות פה”.

במרכז הרפואי הדסה הוציאו הודעה כי הם : “מודיעים בצער גדול על פטירתו של הרב ישעיהו הבר, יו”ר ארגון ‘מתנת חיים’. הרב הבר אשר נדבק בנגיף הקורונה, אושפז בבית החולים הדסה עין כרם ב- 12/4 לאחר שחלה הדרדרות במצבו, והתקבל במצב קשה, כשהוא מתקשה לנשום בכוחות עצמו ונזקק כל העת לתמיכה של חמצן. 
עם התדרדרות וקושי נוסף בנשימה, חובר למכונת הנשמה והורדם ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי.
צוות בית החולים כולו עשה כל שניתן לאורך הטיפול ברב הבר. מומחי היחידה לטיפול נמרץ כללי ופנימי ורפואה פנימית, כמו גם מומחי נפרולוגיה אשר עקבו אחר מצבו כמושתל כליה, טיפלו בו יום וליל. 
הנהלת בית החולים הייתה בקשר עם משפחתו ועדכנה אותה כל העת באשר להתקדמות המחלה. 
לצערנו, מצבו של הרב היה קשה ומחלת הקורונה וסיבוכיה הכריעו אותו. 
רופאי היחידה לטיפול נמרץ נאלצו לקבוע את מותו לאחר מאמצי החייאה ממושכים “

יהי זכרו ברוך.

Leave a Reply

Your email address will not be published.