” ג’ו ביידן ידיד אמת של ישראל מכיר את הפוליטיקה הישראלית יותר מ40 שנה. הוא ידיד של רה”מ נתניהו ולכן אני בטוח שיהיה שיתוף פעולה פורה בין המדינות”

מיקי ישראלוב

ברכות למנצחים – ג’ו ביידן על בחירתו לנשיאה ה- 46 של ארה”ב וסגניתו קמלה האריס, האישה הראשונה בהיסטוריה האמריקאית שתכהן בתפקיד. ברכות חמות גם לעם האמריקאי על שבחרו באמצעות הליך דמוקרטי לקדם ערכים של שוויון, סולידריות ותקווה על פני גזענות, הסתה ובריונות. בהצלחה!‏

ג’ו ביידן ידיד אמת של ישראל מכיר את הפוליטיקה הישראלית יותר מ40 שנה. הוא ידיד של רה”מ נתניהו ולכן אני בטוח שיהיה שיתוף פעולה פורה בין המדינות. ביידן יחזק את מעמדה של ישראל בעולם.

בנוסף להצלחה של ג’ו ביידן יש הצלחה נוספת סגנית הנשיא קמלה האריס .קמלה ריגשה בנאום שלה. כן כל ילדה יכולה לחלום להגיעה הכי רחוק.  הרבה כבר נאמר בשבוע האחרון על בחירתה לסגנית נשיא ארצות הברית, אך ההשפעה הגדולה של האריס לא תהיה בזכות המילים שנאמרו, אלא בעצם המעשה – בניפוץ התקרה, בכיבוש הפסגה.

קמלה האריס הראתה – ולו משום שנבחרה כאישה ראשונה בתפקיד שעד היום מילאו רק גברים – שאפשר אחרת. אישה שנתנה השראה הלילה למיליוני ילדות ונשים ברחבי העולם להאמין שהכל אפשרי.

מילים יוצרות מציאות, אבל מעשים פורצים דרך. לקמלה האריס ולכל הילדות והנשים שקיבלו הלילה אומץ להגשים חלומות שלא העזו לדמיין – אני מאחל בהצלחה רבה.

ואחרי ההישג של ביידן חייבים לומר תודה לנשיא היוצא טראמפ. טראמפ היה הידיד גדול של ישראל מכל נשיאי ארה”ב. אפשר שלא להסכים עם השפה הבוטה שלו והמילים הגזעניות.

ללא טראמפ, לא היינו מגיעים לשלום עם שלוש מדינות ערביות, וללא טראמפ לא הייתה הכרה בירושלים כבירת מדינת ישראל, וללא טראמפ לא הייתה הכרה בריבונות ישראל בגולן. ובזכות טראמפ ממשלת נתניהו לא הובילה אותנו לאסון הסיפוח. ובזכות יוזמת טראמפ לשלום, גם הימין הישראלי נאלץ לעכל את העובדה שהפלסטינים ראויים למדינה לפחות על 70% משטחי יו”ש, וכן לתוספת של שטחים מישראל. אז כן, בזכות טראמפ הימין אמור להבין שגם הידיד הגדול ביותר של ישראל בעולם, לא קונה את החזון של התנחלויות ללא הפסקה שיובילו למדינה אחת.

Leave a Reply

Your email address will not be published.