שתי החלטות שנדונות בימים אלו במשרד הבריאות צפויות לקצר את משך הבידוד לחולים וגם להקל את העומס על המעבדות ועל קופות החולים: במשרד הבריאות שוקלים לקצר את תקופת משך ההחלמה של החולים ל־14 יום בלבד, עבור חולים ללא סימפטומים. כך פורסם ב’ישראל היום’.

זאת לאור המלצה דומה של המרכז האמריקני לבקרת מחלות.

בנוסף שוקלים במשרד הבריאות את קיצור הבידוד ל־10 עד 13 יום מאז הופעת הסימפטומים אצל חולים. ההחלטות בשני הנושאים צפויות להתקבל בימים הקרובים.

נכון להיום, אדם שהחלים מקורונה מוגדר כמי שעבר בדיקה חיובית אחת ולאחריה שתי בדיקות שליליות רצופות. אפשרות אחרת עבור חולים ללא סימפטומים היא להמתין 30 יום לאחר בדיקת קורונה חיובית ואז יוגדרו כשליליים – ללא צורך בבדיקות החלמה.

פרופ’ איתמר גרוטו, המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, סיפר: “אנחנו דנים בימים אלו באפשרות לקצר את משך ההחלמה מ־30 יום ל־14 יום, כאשר אדם ללא סימפטומים ייחשב בריא לאחר 14 יום גם ללא צורך בבדיקות”.

הוא הוסיף: “אנחנו יודעים שהסיכון שאדם ידביק אחרי 14 יום קיים באחוזים בודדים, חד־ספרתי. גם אם אדם יוצא חיובי בבדיקת מטוש, אחרי 14 יום הוא לא מדבק”.

לדבריו, “אנחנו דנים על זה לאור המלצות הצוות לטיפול במגיפות ולאור המלצת המרכז האמריקני לבקרת מחלות מתוך רצון להקל על האנשים ולא רק על מערכת הבריאות. אנחנו כל הזמן צריכים לבחון את ההגדרות שלנו לאור ידע מצטבר על הנגיף.

“אם רוב מקרי ההדבקה מתרחשים תוך 10 ימים אז אפשר לקחת סיכון מסוים ולשחרר אנשים קודם”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.