קונגרס יהודי בוכרה שמח להודיע כי נפתחה ההרשמה לסטודנטים בני העדה הבוכרית לקבלת מלגות לשנת תש”פ – 2020. המלגות לסטודנטים מתאפשרות בסיוע “קרן דוד” ע”ש מייסד תוכניות הסטודנטים בקונגרס יהודי בוכרה ואבי הסטודנטים הבלתי נשכח מר דוד ארבוב ז”ל .

דוד ארבוב ז”ל היה האיש שעמד מאחורי היוזמה לסיוע, דחיפה ועידוד בני העדה הצעירים להיכנס אל שערי האקדמיה ולרכוש מקצוע מכובד ומתגמל. החזון שלו מהרגע הראשון בו נכנס לפעילות ציבורית היה הגדלת מספר הסטודנטים הבוכרים באקדמיה בצורה משמעותית, חזון שהיום מתקיים במלואו. רבים מצעירי העדה יצאו ממעגל העבודה המקצועית ומלאכת הכפיים והתקדמו אל עבר העתיד ורכשו השכלה וקריירה יוקרתית. “לי לא הייתה את האפשרות לעשות זאת, ועל כך אני מצר כל חיי. לכן אני אעשה הכל כדי שלכם תהיה את האפשרות הזו להגשים את החלום שלכם” היה נוהג דוד לומר מידי שנה בטקס הענקת המלגות לסטודנטים הבוכרים.

כאשר נודע דבר פטירתו של דוד, מאות צעירים וצעירות אקדמיים בני העדה העלו פוסטים מרגשים ברשתות החברתיות לזכרו. כך למשל צעירה מהעיר חולון הספידה אותו וכתבה שבזכותו היא הצליחה לסיים את לימודי הסיעוד, וכעת היא אחות במרכז הארץ. עורך דין מאשדוד שהיה מיואש מהלימודים, קיבלו תמיכה מוראלית וכלכלית מדוד, ובזכותו סיים את התואר בהצטיינות והחל לעבוד בעבודה מכובדת. כמות הצעירים הבלתי רגילה שפקדה את הלוויתו של דוד, הוכיחה מעל לכל את החובה העמוקה שחבים לו מאות צעירים וצעירות מהעדה הבוכרית, בוגרי שערי האקדמיה הישראלית.

בני משפחתו של דוד ז”ל, לקחו על עצמם להמשיך ולפתח את החזון של אבי המשפחה, ולתת את כל הנשמה למען העתיד של צעירי העדה הבוכרית. בני משפחת ארבוב הינם מהתורמים הגדולים של ‘קונגרס יהודי בוכרה העולמי’ בכלל, ובפרט מהתורמים המשמעותיים ביותר לפרוייקט המלגות של הקונגרס. ‘קרן דוד’ שמפעילים בני המשפחה לזכרו של אביהם, מחלקת מאות אלפי שקלים בשנה לסטודנטים הזקוקים לעזרה וסיוע בשכר הלימוד ובדמי המחיה.

בשנה זו, יתבצע הרישום דרך פלטפורמת האתר בוכרים.קום באמצעות קישור ייעודי לדף נחיתה בו יתבקשו הנרשמים למלא את פרטיהם האישיים והמקצועיים. בנוסף, כנהוג בשאר תכניות המלגות המרכזיות בישראל ובעולם, בשנה זו הוחלט כי על כל הסטודנטים המשתתפים בתכנית המלגות תהיה חובת התנדבות בקהילה. זאת בכפוף לנהלים ולהחלטות של וועדת המלגות המשותפת מטעם קרן דוד וקונגרס יהודי בוכרה.

פרטים נוספים על התכנית ועל אופן הבקשה למלגה, ניתן למצוא בקרוב באתר בוכרים.קום

Leave a Reply

Your email address will not be published.