עם תחילתו של הגל השני והסגר הנראה באופק, התגבשה בקונגרס יהודי בוכרה ההבנה כי אירועי הפולקלור והתרבות המתקיימים בחסות הקונגרס מידי כמה שבועות לרווחתם של בני הקהילה הבוכרית בישראל, לא יוכלו להתקיים במתכונתם הרגילה לעוד תקופת זמן לא ידועה. בשל כך, הוחלט על המשך מתכונת השידורים החיים באתר ובעמוד הפייסבוק בוכרים קום.

כזכור, עם תחילתה של מגיפת הקורונה וכניסתו של עם ישראל לסגר, החל פרוייקט השידורים החיים מטעם הקונגרס. במסגרת הפרוייקט שודרו מספר אירועים והרצאות מאת טובי האמנים והמומחים מהעדה הבוכרית, ישירות למסכים של בני העדה בארץ ובעולם.

השידור הישיר הראשון התקיים בחול המועד פסח, והביא לעשרות אלפי צופים מהעדה את שמחת החג עם המוזיקה הבוכרית האהובה והשמחה. לאחר מכן שודר טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, בשידור ישיר מבית הקונגרס בתל אביב. ביום העצמאות התקיים בשידור ישיר אירוע ענק עם צמד האחים חי ורונן דוידוב שהעלו במיוחד לאירוע מופע קורונה קורע מצחוק, יחד איתם עלו לבמה אמנים נוספים ששימחו את בני העדה לכבוד היום.

לאחר מכן התחילה סדרת שידורים חיים שהתקיימו פעמיים בשבוע מאת מומחים שונים שחלקו את הידע המקצועי הרחב שלהם בנושאים שונים כגון, פסיכולוגיה, חינוך הגיל הרך, ביטוח לאומי, רפואה, משפטים ועוד ועוד…. הגולשים שצפו בשידורים החיים שאלו את המומחים שאלות במהלך השידור וקיבלו תשובות מקצועיות לשאלות שהעלו.

כאמור, ביום שני הקרוב בשעה 19:30 תחל סדרה נוספת של שידורים חיים באתר ובדף הפייסבוק של בוכרים קום. את השידור הראשון יוביל הד”ר וההיסטוריון הבוכרי בלע השם העולמי מר גיורא פוזיילוב, שיעביר סדרת הרצאות על ההיסטוריה של הקהילה הבוכרית בארץ ישראל החל מימי השלטונות הטורקים ועד לימינו (ראו פרסומת) . בדומה לשידורים הקודמים, אנו מזמינים אתכם לשלוח שאלות למרצה לפני או תוך כדי השידור, כדי שיוכל להתייחס לשאלות שלכם ולענות עליהם בפרוטרוט.

מר אדי מרדכייב, המפיק של השידורים מטעם הקונגרס מוסר לעיתון ‘מנורה’ כי גם בסדרת השידורים החיים הנוכחיים, מצפים למשתתפים הפתעות והרצאות במגוון תחומים מעשירים ומרתקים.

מחכים לכם באתר ובדף הפייסבוק של בוכרים קום.

Leave a Reply

Your email address will not be published.