פעילות הקונגרס למען רווחת הגיל השלישי מקבלת חיזוק מעיריית תל אביב-יפו

ביום שלישי השבוע התקיימה פגישה חשובה בבית הקונגרס בתל אביב. בפגישה בין נציגת עיריית תלא אביב-יפו לנציגות הקונגרס, סוכם כי התכנית לגיל הזהב אותה מקיימים בקונגרס, תזכה לשיתוף פעולה מעיריית תל אביב-יפו.

עוסי”ת תחום זקנה בעיריית תל אביב, הגב’ אולגה כצוביץ שמובילה את היוזמה מצידה של העירייה ונכחה בפגישה, אומרת ל’מנורה’: “מגפת הקורונה פגעה קשות באוכלוסיות מכל הגילאים. אוכלוסיית המבוגרים נפגעה קשות גם היא הן מהפן הבריאותי והן מהפן החברתי. הסגרים הנחיתו על האוכלוסייה המבוגרת את הנוכחות של הבדידות הקשה וחוסר היכולת למגע אנושי קרוב. אז אנחנו כאן כדי לוודא שאותם אנשים יוכלו לחזור לשגרה ולשמחת החיים שהם היו רגילים אליה”.

את שיתוף הפעולה עם הרווחה במחלקת שער יפו, יצרה מנהלת הרווחה של הקונגרס שרית מיתר, שרית זיהתה פוטנציאל לקיום מפגשים בבית הקונגרס לגיל השלישי, היא רתמה למיזם את שושנה שמחיוב רכזת פרויקטים וגיל השלישי בקונגרס והמיזם יצא לדרך. שושנה תרמה מניסיונה העשיר  לטובת העשרת המפגשים והתכנים. למפגשים יגיעו נשים בגיל השלישי משכונת נווה עופר. עד עכשיו הפעילו היתה ביוזמת הקונגרס ובמימונו, אך עתה נכנסה לתמונה עיריית תל אביב-יפו בשיתוף פעולה עם מחלקת הרווחה של מחלקת שער יפו. בעקבות כך, המפגשים יהיו עשירים יותר ומגוונים יותר לפי צרכי המשתתפות.

שרית מיתר: “טובת הקהילה מונחת תמיד לנגד עיננו. במקום שאפשר לשפר ולייעל אנחנו במחלקת הרווחה תמיד עם יד על הדופק, שיתוף הפעולה בין המחלקות בתוך הקונגרס תמיד מניב תוצאות טובות יותר לטובת הכלל”.

שושנה שמחיוב מציינת שהפגישה עם גב’ כצוביץ הייתה מועילה וחיונית, והיא כולה תקווה שהפעילויות הללו יתקיימו בהשתתפות נרחבת של אנשי ונשות הגיל השלישי. ושהמחשבה על האוכלוסיה הזו תגרום להם להרגיש שוב מחוברים לקהילה ולא בבדידות בבית.

Leave a Reply

Your email address will not be published.