הרבי מליובאוויטש עורר להביא לבית הכנסת, בחג השבועות, ילדים ואף טף, לשמוע את קריאת עשרת הדברות. לילדים יש מעמד מיוחד בחג השבועות. בזכותם ניתנה התורה לעם-ישראל, כאשר המבוגרים התחייבו לקב”ה כי “בנינו ערבים בעדנו” – שנקיים את התורה. בעת קריאת התורה אנו מקשיבים לקריאה בתורה, ומרגישים כאילו אנו עומדים עכשיו מול הר-סיני ושומעים את עשרת הדברות מפי האלוקים.

בהתאם להוראת הרבי, מתגייסים רבני קהילות הבוכרים בישראל ובתפוצות הפועלים תחת חסותו של ‘קונגרס יהודי בוכרה העולמי’, לפעול במלוא המרץ שכל בני ובנות ישראל מהעדה הבוכרית יזכו לשמוע את עשרת הדברות בחג מתן תורתנו. הילדים, יתאספו לכינוסים מיוחדים שיאורגנו על-ידי הסניפים, במהלכם, ישמעו הילדים על משמעות החג ויאזינו לעשרת הדברות מתוך ספר תורה. גם השנה, יזכו כל הילדים שבאים לשמוע את עשרת הדברות באחד ממוקדי  הקונגרס בארץ או בעולם, בגלידה חלבית טעימה וקרירה במיוחד לחג השבועות.

בשנה זו, בכפוף למגבלות שעדיין קיימות בעקבות נגיף הקורונה, יקיימו סניפי בתי-חב”ד מטעם הקונגרס ברחבי הארץ והעולם מנייני תפילה נוספים במיוחד למטרה זו, זאת כדי שהילדים יוכלו לבוא ולשמוע את קריאת עשרת הדברות בצורה בטוחה ומוגנת.

הרבנים של כל סניפי הקונגרס בארץ ובעולם קוראים לקהל לעקוב אחרי הפרסומים של כל בית כנסת כדי להתעדכן בשעות הקריאה המיוחדות לילדים ולהביא את כל הילדים לשמוע את עשרת הדברות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.