“תושבים יקרים, מצב התחלואה באור יהודה עולה בצורה מדאיגה במהלך הימים האחרונים. מדי יום מתווספים עוד ועוד חולים, וכיום אין כמעט משפחה בעיר שהקורונה לא “תפסה” אותה. נכון להיום ישנם 164 חולים פעילים”.

בשלושת הימים האחרונים התווספו למניין החולים החדשים באור יהודה 48 חולים חדשים. זו כמות שעלולה תוך זמן קצר להפוך את אור יהודה לעיר אדומה – דבר שאף אחד מאיתנו לא רוצה. משמעות של עיר אדומה היא סגר בשכונות, סגירת עסקים, אי הפעלת מערכת החינוך, אי קיום אירועים ועוד הרבה צעדים שכולנו רוצים להימנע מהם.

אנו בעירייה מבצעים בימים האחרונים תחקורים אל מול החולים ומזהים מצבים שבהם אנשים לא נזהרו והיו בטוחים ש”לי זה לא יקרה”. המציאות מוכיחה אחרת – זה עלול לתפוס כל אחד ואחת. לצערנו מהמקרים האחרונים אנו מזהים שמרבית ההדבקות התרחשו כתוצאות ממפגשים משפחתיים המוניים, נסיעות לנופש שבהם לא הקפידו על הכללים, שהייה בבתי כנסת שלא בהתאם להנחיות ומפגשים חברתיים שבהם לא הושם דגש על הכללים.

את 3 הכללים הבסיסיים אתם מכירים היטב כבר: חבישת מסיכת פה ואף, שמירה על מרחק והקפדה על שטיפת ידיים. על כל אחד ואחת מכם להקפיד עליהם!

בימים האחרונים ביצענו מספר פעולות בתחום האכיפה. חשוב שההבנה שהקורונה כאן והיא לא הולכת להיעלם מחיינו תופנם ותיושם. אכיפה היא אמצעי לא נעים (בטח לא בימים אלו), אבל המחויבות שלנו היא לדאוג לכך שלא נגיע לסגר.

להלן מניין החולים לפי שכונה: ההסתדרות 37, נווה סביון 33, סקיא א’ 24, סחל”ב 18, קריית גיורא 16, נווה רבין 14, איילת השחר 12, רמת פנקס 2, איזור התעשייה יהלום (הדרומי) 2, אחר 6

בואו נשמור על הכללים ובואו נשאיר את אור יהודה שאנו כל כך אוהבים עיר בריאה ופתוחה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.