קורונה / “קראו נא” / מגיפה / מחלה / ניסיון / גזרה / חופשה כפוייה/ חשבון נפש / בידוד/ התבודדות/ זמן אישי/ משפחתי/ רוחני/ אנושי/ “סדר”?עולמי? חדש ???

כמידי שבוע בע”ה ניפגש כאן, בטור אישי, נשי, אמיתי מהלב שלי אליכם.

משהו חדש מתחיל, כאן, בעיתון מנורה, בבוכרים.קום, ברחבי ארצנו היפה, הקדושה והמבולבלת בימים אלו. וברחבי העולם, כולו. בכל הקהילות היהודיות בהם נמצאים אחינו הבוכרים, כולנו, כחלק מהם היהודי ומכל האנושות כולה. כולנו מגלים בימים אלו שמה שהיה הוא לא שיהיה…

ברור לנו זאת, כבר כמעט 3 חודשים.אנו כיהודים מאמינים לאורך כל הדורות, קהילתינו המפוארת לאורך כל ההיסטוריה לכל מקום אליו הגענו, תמיד בורא עולם יהיה לנגד עינינו.

סבתי עליה השלום, לא ידעה לקרוא עברית, רק להחזיק בסידור לבכות, לנשק, להתפלל חזק ולחבק את אבא שבשמיים בדרכה שלה. כל בוקר מול המזוזה, את כולנו בירכה את המשפחה כולה, את ארץ ישראל ועם ישראל כולו.

כילדה, תמיד הסתכלתי על דמעותיה ששטפו את החלוק ולא הבנתי. אבל למה דמעות ?

היום כמה עשורים אחרי, אני מבינה היטב, ועם כל “הידע הרב” שיש לי, בתפילה,                   בהלכה חסידות ועוד. תמיד כשבא לי להתפלל באמת מכל הלב,                                                                                          אני מוצאת את עצמי מדברת עם אבא שבשמיים מול המזוזה של סבתא, וים של דמעות, זולגות…

בימים אלו כמו כולנו, ובמיוחד אני כאומנית, שרגילה להמוני אנשים, למצלמות, לקהל חם אוהב ועוטף, לנשים מחייכות ושמחות רוקדות מולי, לעיניים דומעות שמתרגשות כשאני שרה מדם ליבי, פתאום “נדם” העולם. 

בידוד והתבודדות, תפסו אותנו לא מוכנים, להפתעה שהכין לנו בורא עולם ביום בהיר אחד, שאצלי התחיל קצת לפני פורים כשגל של חששות לקיים אירועים גדולים החל, ואף ביטולים של אירועים שהוזמנו מראש. אני מאמינה שזה היה לטובה והשם הצילנו, מי יודע כמה היו נדבקות, במופעים גדולים אלו אילו היו מתקיימים כשהמגיפה כבר הגיחה אל אוויר העולם.

הייתי בטוחה שזו אפיזודה שתחלוף תוך שבוע שבועיים, אך לשווא, כמעט 3 חודשים עברו מאז ואין שום הבנה באמת מה הולך להיות כאן, חוסר וודאות מושלם. פחד, חששות, כאב ועצבות מנסים להשתלט, אך כאן, כאן, בדיוק הניסיון של כל מה שלמדתי וחשבתי שאני יודעת על אמונה, אומנות ונאמנות למלך העולם.

“ביטחון בהשם” ! נוח מאוד לדבר בסיסמאות של “השלך על השם יהבך” ו”פרנסה משמיים”                 ו “הכל לטובה” כשיש עבודה מסודרת…

(ותאמינו לי אני יודעת כמה יפות הסיסמאות כשהמשכורת דופקת. הייתי שם לפני שהתאבדתי על החלום לשיר, על השליחות שהשם נתן לי בעולם הזה. בכל כוחי, ותודה להשם גם הצלחתי להגיע למקומות שאפילו לא דמיינתי.ב”ה)

בהתחלה נכנסתי ללחץ מכל הביטולים של כל ההופעות שלפני העומר, שמהם בדרך כלל אנו חיים  בכל תקופת העומר. לקראת פסח, תוך כדי הנקיונות וכל הלחץ, של הרבה דברים שתכננתי ונעצרו בבום אחד ענק, כשהילדים בבית , פתאום עצרתי, הסתכלתי על המתוקים שלי וקלטתי כמה אני אוהבת אותם. כשהטלפון כבר לא מצלצל כמו פעם, פתאום את קולטת מי האנשים החשובים באמת בחייך.

הבעל הילדים, אלו שאיתך, בבידוד, בבדידות, בהתבודדות בתפילות, בחלומות , בהווה ובעתיד. עזבתי את הסמרטוט לרגע, שמתי מוסיקה בפול וויליום ופשוט התחלתי לרקוד איתם, לחבק ולנשק.

לרגע נתתי לדאגות לפרוח, לברוח ופשוט להרפות, להשליך באמת את הכל על השם ולהאמין בלב שלם שהוא יסדר את הכל הכי טוב בשבילי, בשבילנו.

פשוט חיבקתי אותם חזק, נשקתי עוד ועוד ונהנתי מהרגע, מהרגעים הכל כך רבים שלנו בחודשי הקורונה שהשם הביא לנו ככה פתאום באמצע החיים, שאולי נקום, נתעורר, נביט על מה שיש לנו, נחבק חזק ונגיד תודה רבה ונבקש על הבאות, שעוד יגיעו ישועות במהרה ממש, אמן .

ובינתיים לנשום את מה שיש ולהגיד תודה ! 

אז תודה שקראתם…מקווה שאהבתם. ותודה שעוד ניפגש בע”ה כמידי שבוע כאן בפלטפורמה הבוכרית הכי חזקה בעולם עיתון מנורה ואתר בוכרים.קום. גם בבמות ברחבי הארץ והעולם, שממש בקרוב נשמח עליהן יחד עם אלפי נשים, כמו תמיד…

נשמח נרקוד ונתפלל. בדיוק כמו סבתא של כולנו. 

בדמעות… מכל הלב !

אוהבת אילנה .

הכותב הינה זמרת, יוצרת ואשת תקשורת.

https://www.facebook.com/ilanaadany.co.il

https://www.youtube.com/user/ilanaadanyofficial

Leave a Reply

Your email address will not be published.