סער במסיבת העיתונאים: “אמי עלתה לארץ עם משפחתה מבוכרה על מנת ללמד תנ”ך בארץ ישראל, כל כן החלטתי היום להקים מפלגה ולהתמודד בבחירות הקרובות”

חבר הכנסת גדעון סער, הודיע אמש (שלישי) על פרישה משורות הליכוד, לטובת התמודדות במסגרת מפלגה חדשה על ראשות הממשלה מול בנימין נתניהו, עוררה תגובות זועמות בליכוד. בהודעה שהתפרסמה מטעם המפלגה זמן קצר לאחר הכרזתו של סער, נטען כי הוא עושה זאת משום “שהובס בפריימריז וכי בסקרים הפנימיים של הליכוד שנערכו בימים האחרונים הוא צונח לעשירייה השנייה”.

במסגרת הצהרתו, סער ציין כי המפלגה “שהייתה לבית” הפכה לדבריו לכלי שרת בידי האינטרסים האישיים של ראש הממשלה. “איני יכול לתמוך עוד בממשלה בראשות נתניהו, ואיני יכול להיות חבר הליכוד בראשותו”, אמר. “חנופה והתקפלות הדגלים, בפולחן אישיות לאדם. אין שום דיון בשאלות של מדיניות, תרבות פסולה של הכפשה של יריבים פוליטיים”.

מנגד, בליכוד טענו כי “סער שנשבע פעם אחר פעם ש’הליכוד הוא ביתו ולא אפרוש אם אפסיד, וכי אינו מאמין ברסיסי מפלגות’ – הובס, הפר את כל הבטחותיו, ונטש את הליכוד דווקא בשעה שראש הממשלה נתניהו מביא מיליוני חיסונים לאזרחי ישראל, הוריד את התחלואה והתמותה לאחת הרמות הנמוכות בעולם ומביא הסכמי שלום היסטוריים”.

עוד מסרו בליכוד כי “סער החליט לנטוש את הימין, לחבור ללפיד ולהצטרף לרשימה ארוכה של פוליטיקאים שנטשו את הליכוד ואחר כך התרסקו לחלוטין”. לדברי המפלגה, “כמו בעבר, הליכוד יישאר מאוחד ומלוכד ואם ייגרר לבחירות – ינצח”.

סער נחשב לאחד מיריביו הגדולים של נתניהו בליכוד והוא היה היחיד שהתמודד מולו בפריימריז האחרונים על ראשות הליכוד בדצמבר אשתקד. נתניהו זכה ברוב גורף של הקולות עם כ-75%. על אף מיקומו בצמרת החמישייה הראשונה של הליכוד, אולם סער היה היחיד מבכירי הליכוד שלא מונה לשר בממשלת נתניהו-גנץ.

היום בהצהרתו, סער מתח ביקורת נגד התנהלות הממשלה, בדגש על המציאות הפוליטית ומשבר הקורונה, והבהיר כי מחר יודיע על התפטרותו המידית מהכנסת. “ישראל מצויה מזה שנתיים במשבר הפוליטי החמור בתולודתיה, השיח הציבורי נהיה רעיל יותר ויותר ואמון הציבור במערכת הפוליטית הידרדר”, אמר. “בנוסף למשבר הפוליטי, חווה ישראל משבר חברתי וכלכלי חמור, שמחריף כתוצאה מההתמודדות הכושלת של הממשלה מול הקורונה”. הוא הבהיר כי “היום ישראל זקוקה לאחדות ויציבות, נתניהו לא יכול ולא יוכל להעניק לה את זה”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.