האחים חי ורונן דוידוב חוזרים לשרוף את הבמות עם מופע תיאטרון חדש וסוחף במסגרת ‘חנדה-חנדה

יצחק או בכינוי שהדביק לעצמו צחי, (רונן דוידוב) הוא רווק נצחי בן 35, מתגורר בדירת רווקים מעופשת, ומאוד לא מתוחזקת, עם פחיות ומגשי פיצה זרוקים בפינת החדר, ערימות של בגדים על הספה ובקבוק וויסקי על שולחן הקפה בסלון. צחי חי מהיד לפה, עובד כברמן בבר תל-אביב היפסטרי בשכונת שפירא. עגיל באוזנו, וקעקוע של ציפור דרור על ידו. הוא בחובות לכל גוף שקיים במדינת ישראל, חברת חשמל, מים, ארנונה, גז, אפילו בוועד הבית ויתרו עליו ועל הצ’ק שלו בחשבון.

צחי נולד למשפחה בוכרית ענפה, אבל בכל שנות חייו התבייש בהיותו בוכרי וניסה תמיד לברוח מזה. כל מנהג או מסורת שנהוגים בעדה, צחי יעשה הפוך. יום ראשון 9:00 צלצול בדלת, צחי אחרי עוד לילה לבן של הוללות פותח את הדלת.

בדלת עומד, עורך דין אברהמוב, (חי דוידוב) איש מבוגר, עם חליפה ישנה ומגבעת. בידו מעטפה. זוהי הירושה של סבתא ובה היא מורישה את ביתה לצחי בתנאי אחד שיתחתן עם בוכרית תוך חודש. משימה בלתי אפשרית? לא אם שואלים את עו”ד אברהמוב.

עו”ד אברהמוב מבקש מצחי לחזור ולדבר עם הוריו משיח  (אליק שמעונוב) ובלה (אתסר יששכרוב) לאחר שנים של נתק. צחי מסרב בתוקף. הם מעולם לא הבינו אותו ולא קיבלו אותו כמו שהוא והוא לא מוכן להשתנות בשבילם, ככה טוב לו. כשהם קיימים בחייו הוא מרגיש אשם, שהוא לא רואה אותם הוא מרגיש חף מפשע.

מכאן מתחיל מסע של עו”ד אברהמוב לחתן את צחי. זה הולך להיות הרבה יותר קשה ממה שחשב. אבל מעז יצא מתוק. צחי יצא לאינספור דייטים כואבים אך משעשעים ולבסוף בחיפוש אחר האישה הבוכרית (טטיאנה מחלינובסקי) צחי ימצא את עצמו, יתחבר חזרה לשורשרים שלו שכל כך סלד מהם, יגלה עדה ואנשים מדהימים עם ערכים, תרבות, אהבת הזולת אהבת הארץ וירושלים, ובעיקר מקור לגאווה. הוא יתקל גם בלא מעט מינוסים ודברים שהוא לא אוהב בעדה ותהיה לו ביקורת נוקבת על כך, אך יבין שכל היופי הוא שהוא יוכל לבחור לסגל לעצמו את הדברים שהוא אוהב וליצור את צחי החדש, הבוכרי החדש, האם יצליח להשיג את הכלה הבוכרית תוך חודש? האם יזכה לבסוף בירושה? האם יחזור הביתה? צפו להפתעות…

כל התשובות בהצגה החדשה והמפתיעה מבית תיאטרון חנדה חנדה- של האחים רונן וחי דוידוב. “הירושה של סבתא” – זוהי ההצגה ה-16 של התאטרון והיא מיוחדת מאוד עבור האחים, שנאלצו לסגור את דלתות התאטרון במשך שנה וארבעה חודשים בעקבות מגפת הקורונה והתגעגעו מאוד לקהל, שללא ספק הולך להנות מקומדיה משובחת מבית היוצר של האחים המוכשרים שכה התגעגענו לראות אותם על הבמה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.