כבר עשרה ימים ברצף שארה”ב נמצאת במצב של אנרכיה הרחובות הערים המרכזיות במדינה. האנרכיה שהחלה בהפגנות שקטות לאחר ששוטרים בעיר מיניאפוליס חנקו למוות את האזרח השחור ג’ורג’ פלויד והתעלמו במפגין מתחנוניו שהוא אינו יכול לנשום. האירוע כולו תועד בוידאו והועלה לרשתות החברתיות. תיעוד האירוע גרם להתפרצות של גל מחאה בכל רחבי המדינה.

עד מהרה, המחאה השקטה הפכה לאלימה בחלק מהמוקדים כאשר המשטרה נאלצת לפזר את ההפגנות האלימות באמצעים לפיזור הפגנות שגרמו לפציעה ואף להרג של אזרחים, מה שהגביר את עוצמת הלהבות. בימים האחרונים קבוצות של אנרכיסטים מנצלים את המצב הכאוטי במדינה כדי לתת דרור לאלימות ומעי ביזה.

מאות חנויות ועסקים בערים המרכזיות של ארה”ב נבזזו עד לפריט האחרון והמשטרה עומדת מנגד ללא יכולת להשתלט על הנעשה ברחובות הערים. מושלי המדינות החליטו על הטלת עוצר לילי ביותר מ-20 ערים מרכזיות בארה”ב, צעד שאמנם צמצם את מעשי הביזה, אך גם בלילה האחרון תועדו כמה מעשים שכאלו.

בסרטון שהועלה לרשת החברתית, נראה רובע מנהטן בעיר ניו יורק כעיר רפאים. זאת ועוד, מרבית החנויות המפארות את העיר בימים רגילים, מוסתרות מאחורי לוחות עץ גדולות במאמץ להרחיק את הפורעים והבוזזים.

בתמונה שהגיעה לידי מערכת בוכרים.קום. מתועדים כמה מבני הקהילה הבוכרית בעיר מיאימי שבפלורידה, כשהם נאלצים לעמוד מחוץ לעסק שבבעלותם עם נשקים שלופים כדי להגן על רכושם מפני הפורעים והבוזזים לאחר שהמשטרה הסירה אחריות מהמעשים. התמונה הלא שגרתית הזו, משקפת את המצב הכאוטי המתפשט ברחבי ארה”ב בימים האחרונים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.