#לאחר שנה וחצי ללא אירועים, חגגו בקהילת הבוכרית בקריית מלאכי את ‘חג הגאולה’ באחדות ובשמחה, בהתרגשות גדולה וציפייה להמשך

מאות מתושבי הקהילה הבוכרית בקרית מלאכי, השתתפו בהתוועדות מיוחדת שאירגן וועד הקהילה לכבוד יום הבהיר ‘חג הגאולה’ יב’ יג’ תמוז. היום בו השתחרר האדמו”ר רבי יוסף יצחק שניאורסון (ריי”ץ) מליובאוויטש ממאסרו, בעוון הפצת יהדות.  בהתוועדות נכחו מאות מתושבי העיר, רבנים, גבאים ואישי ציבור.

את הערב הנחה בטוב טעם, נציג הוועד יענקי יעקובוב, שפתח בברכת ‘שהחיינו’ זאת משום שאירוע זה הוא גם האירוע הראשון מזה כשנה וחצי שאירגן הוועד מפאת הגבלות הקורונה. ההתוועדות הזו הייתה פתוחה לכל הקהל ללא כל הגבלה ללא מסכות וריחוק חברתי, עם הרבה שמחה וריקודים.


ראשון הדוברים, כיבד את הקהל חבר וועד קהילת חב”ד בעיר, הרב יעקב קוגרליאק שסיפר והמחיש את מהות היום הגדול על המאסר והגאולה של הרבי הריי”ץ .בערב נהנו האורחים בארוחה עשירה ומכובדת והנעים את הערב להקה מוזיקלית בניצוח הזמר בנימין דינשמן אשר גרם לשמחה פורצת גדר.

הרב הראשי לקהילה הבוכרית במוסקבה, יליד הקהילה הבוכרית בקרית מלאכי הרב ניסן לויוב דיבר וריגש את הקהל בסיפור מרגש הממחיש את המסירות נפש שעברו אבותינו בתקופה הקשה בברית המועצות לשעבר, והקשר החזק של הרבי הקודם עם הקהילות הבוכרים בחבר העמים.

בין הנוכחים הבולטים בקהל כיבד את האורחים נשיא איגוד הרבנים הבוכרים הרב שלמה רבין שבירך את הקהילה וחיזק בדברי התעוררות וסיפר על הקשר של הרבי הקודם עם החסידים.

חתם את הערב הרב יוסף חיים קייקוב נציג וועד הקהילה, שסיכם את הפעילות השנתית בעידן הקורונה ושפך אור של פעילויות עתידיות לשנה הבאה, כמו כן הודה הרב קייקוב לנשיא קונגרס יהודי בוכרה מר לוי לבייב וכן גם למנכ”ל הקונגרס מר יהודה בלוי על העזרה והתמיכה לאורך הדרך ועל הנכונות להמשיך לעבוד ולפעול למען הקהילה.

בתכנית הרקיד הצחיק ושימח את הקהל הזמר הקומי בנימין דנישמן בהומור ייחודי ושירים משמחים..
“ערב מדהים, ההשקעה ניכרת גם בפרטים הכי קטנים, וועד הקהילה עושה פעילות של חסד ומגיע לו על זה כל הכבוד” סיכם אחד הנוכחים את האירוע  

כאן המקום להודות לתומכים של הערב:
עיריית קרית מלאכי בראשות מר ללו זוהר, אגף האירועים מר מוטי יעקובוב, אגף תרבות יהודית, קונגרס יהודי בוכרה, חברי פורום התורמים, וועד הקהילה.

לאחר שירה ריקודים ושמחה שנמשך עד השעות המאוחרות של הלילה
אפשר לסכם ולומר הקהילה הבוכרית בקרית מלאכי חוזרת לשגרה והאחדות יוצאת הדופן גורמת לכך שאירועים מהסוג הזה יחזרו על עצמם בטוב הנראה והנגלה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.