קהילת הבוכרים בקריית מלאכי ונתניה חגגה את ‘חג הגאולה’ י”ב בתמוז בשמחה של מצווה

לכבוד יום י”ב בתמוז, ‘חג הגאולה’ של האדמו”ר השישי בשושלת אדמור”י חב”ד הרב יוסף יצחק שניאורסון זצ”ל, התכנסו קהילות הבוכרים בנתניה וקריית מלאכי לחגיגה שמחה ודיבוק חברים. ביום זה, שוחרר הרבי הקודם של חב”ד ממאסר ארוך ברוסיה הקומוניסטית אליו נשלח אשמת הפצת יהדות ושימור המסורת. עבירה שנחשבה לחמורה ביותר בימי השלטון הקומוניסטי שאסר באופן נחרץ על עיסוק ביהדות ולימוד תורה. רבי יוסף יצחק שניאורסון זצ”ל דאג לכל קהילות ישראל שהיו תחת שלטון הרשע בימים אלו, ושלח שלוחים סודיים לקהילות ישראל על מנת שידאגו לשימור וחיזוק חומות היהדות בימי הגזרה. בין השלוחים ששלח הרבי באות ימים, היו גם שנשלחו לקהילות יהודי בוכרה הפזורים בערים טשקנט וסמרקנד.

בשל כך, חשה הקהילה הבוכרית חובה עמוקה לרבי, ויש לה חיבור עמוק עם היום הזה, בו יצא הרבי ממאסר והמשיך את פעילות הקודש של הפצת היהדות בקהילות ישראל ובקהילות יהודי בוכרה.

בקריית מלאכי התכנסה קהילת ‘אחדות’ לחגיגה משותפת אותה כיבד בנוכחותו רבה הראשי של העדה הבוכרית הגאון בנציון רבין שליט”א שאף נשא דברים בשבחו של היום הגדול. האמן והשחקן גולן אזולאי הופיע לפני הקהל עם סיפור החזרה בתשובה האישי שלו, המלווה בקטעים מוזיקליים ושמחים. בעיר נתניה התכנסה הקהילה הבוכרית לציון היום הגדול. האירוע נערך ביוזמתו ובארגונו של גבאי בית הכנסת ‘היכל אבנר’ מוריס קוגן. את האירוע כיבדו בנוכחותם רבה הראשי של נתניה הרב קלמן מאיר בר שליט”א. ראש כולל שערי שלום ואסתר הרב אהרון מושיוב שליט”א. הגאון הרב שלמה רבין שליט”א נשיא איגוד הרבנים. הרב בנימין ניאזוב. סמנכ”ל הקונגרס, הרב יוסי ניאזוב. הרב יעקב סינמטובוב שהנחה את הערב. את הערב הנעים הזמר דוד קטנוב ולהקתו, שהגיעו להנעים את הערב במימונו של הקונגרס, והרימו את הקהל לריקודי שמחה של מצווה.  

Leave a Reply

Your email address will not be published.