ביום הראשון למבצע החיסונים בישראל חוסנו הצוותים הרפואיים. מהבוקר (שני) חיסון הקורונה של פייזר כבר יינתן לציבור הרחב, בינתיים לבני 60 ומעלה. גם אנשי צוות רפואי מבני העדה הבוכרית, התחסנו אתמול והיום לנגיף קורונה.

מי יכול להתחסן?

בשלב זה אך ורק בני 60 ומעלה, וחברי הסגלים הרפואיים בבתי החולים. הגעת כמות גדולה יותר של חיסונים עד סוף החודש צפויה לפתוח באופן הדרגתי את הנגישות לחיסון ליתר האוכלוסייה. עם הזמנת התור יש לוודא כי נקבע גם תור לזריקה השנייה, שאמורה להינתן בין היום ה-19 ליום ה-21 לאחר הזריקה הראשונה.

כיצד ניתן להזמין חיסון?

באמצעות המוקדים הטלפונים, האפליקציות של הקופות ואתרי האינטרנט שלהן. במהלך סוף השבוע האחרון נרשמו עומסים כבדים במוקדים הטלפוניים של הקופות, בעיקר בשתיים הגדולות – כללית ומכבי. בקופות אמרו בתגובה כי הן תגברו את כוח האדם במוקדים. ייתכן שבימים הקרובים ניתן יהיה להזמין תוך זמן קצר יותר תור לחיסון נגד קורונה במוקדים בטלפונים – אך זה עשוי לקחת עוד מספר ימים.

האם ניתן עוד לקבוע תורים לשבוע הנוכחי?

זה בעיקר תלוי באזור המגורים. זמינות התורים משתנה בין הקופות השונות ובעיקר בין האזור הגאוגרפי. לקופת החולים כללית קבעו עוד 70 אלף מבוטחים תור לחיסונים נכון לאתמול בערב להמשך החודש. בקופת החולים מכבי קבעו כ-50 אלף מבוטחים, במאוחדת נקבעו תורים לעוד כ-23 אלף מבוטחים ובקופת החולים לאומית כ-5,000 מבוטחים קבעו תורים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.