המעון ברחוב העצמאות מיועד לגילאי 0 עד 3 עם צרכים מיוחדים בפרויקט אותו מממן משרד העבודה הרווחה והשירותים הקהילתיים והביטוח הלאומי. אברהם בורוכוב, הממונה על אגף שח”ק: “זה אחד הימים המרגשים בתפקיד. סוף סוף יוכלו פעוטות עם צרכים מיוחדים ליהנות ממעון יום משלהם”

*

אבן פינה הונחה בשבוע שעבר להקמת מעון יום שיקומי באור יהודה. המעון שמוקם ברחוב העצמאות בעיר מתוקצב על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים הקהילתיים והביטוח הלאומי כאשר על הפרויקט אמונה החברה הכלכלית לפיתוח אור יהודה. במסגרת הפרויקט, מוקמות ארבע כיתות מעון עבור ילדים בגיל הרך עד גיל 3, מתוכן שתי כיתות תקשורתיות ושתי כיתות שיקום. בקומה השנייה מוקמים שלושה גני ילדים חדשים.

באירוע השתתפו ראש העיר, ליאת שוחט, רב העיר, הרב ציון כהן, סגני ראש העיר, ימית קרקוקלי ועופר בוזי, הממונה על אגף שח”ק בעירייה, חבר מועצת העיר, אברהם בורוכוב, מנהלת אגף בכיר קהילה במשרד הרווחה, ויויאן אזרן, מנהלת אגף שח”ק, ד”ר אסתי אשל, מנהלת יחידת צרכים מיוחדים, סוזי מארק, והמפקחת הארצית במשרד הרווחה, דינה בן לביא.

מעון היום נבנה כצורך של העיר לספק מענה לתינוקות בגיל הרך עם צרכים מיוחדים. עד כה, נאלצו הורי התינוקות לחפש מענה מחוץ לעיר, אך עם השלמת המבנה, הם יוכלו ליהנות משירותים אלו בתוך העיר. את הפרויקט יזמה והובילה ראש העיר, ליאת שוחט, שזיהתה את הצורך למתן שירות לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ורתמה לטובת הפרויקט את משרד הרווחה שנרתם וכמובן את האגף לשירותים חברתיים וקהילתיים שמעורב בתכנון הצרכים.

ראש העיר, ליאת שוחט, ציינה במעמד המרגש: “פרויקט הקמת מעון יום שיקומי יאפשר סוף סוף לפעוטות שמתגוררים בעיר עם צרכים מיוחדים להתחנך כאן מתחת לבית ולקבל את המעטפת הטובה והאיכותית ביותר מבלי צורך לנסוע רחוק. עיר שמכבדת את עצמה ורוצה להנחיל ערכים של שוויון הזדמנויות חייבת לא רק לדבר על זה, אלא גם לעשות זאת”.

חבר מועצת העיר, אברהם בורוכוב, הממונה על אגף שח”ק, מציין בגאווה: “זה אחד הימים המרגשים בתפקיד הממונה על אגף שח”ק. אני גאה להיות חלק מהנהלת העיר שדואגת לצרכים של כולם וסוף סוף מספקת מענה איכותי לפעוטות בגילאי 3-0 שעד היום נאלצו לצאת מחוץ לעיר וכעת מקבלים את המענה אצלנו באור יהודה. אנו נמשיך לדאוג לצרכים של כולם כחלק מהפרויקטים הרבים שמקודמים בעיר. זו הזדמנות להודות לראש העיר, ליאת שוחט, שמובילה את העיר למקומות הטובים ביותר”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.