הזמרת אנג’לה חוגגת 50

אמני העדה הבוכרים, זמרים ולהקות זמר, השתתפו בערב הוקרה מיוחד שנערך לזמרת אנג’לה , שנפצעה בפיגוע טרור בחדרה בשנת 2002, התגברה על הכאב וחזרה לבמה כדי לנצח את הטרור
מאת: שמעון פולטוב

עוד כילדה פגשה אנג’לה קלטות של הזמרים אברהם טולמסוב ונסיבה אבדולייבה מאוזבקיסטאן, היא התאהבה בשירים למדה אותם בעל פה והתחילה להופיע באירועים ממשפחתיים שמאוד חיבבו ואהבו את גוון קולה הנעים והעדין.
בישראל פיתחה אנג’לה את קריירת השירה כדי לפרנס את שני ילדיה והתפרסמה במהירות רבה בגלל ייחודיותה להקסים את הקהל.
אנג’לה היא הראשונה שהוציאה 3 אלבומים בדיסק ולא בקלטת עם המפיק והמוזיקאי המוכשר בוריס אלייב, הדיסקים זכו לאהדה רבה בכול העולם ואנג’לה החלה לקבל הזמנות רבות מכל הקהילות הבוכריות בעולם.
במהלך שנות הקריירה שלה הופיעה אנג’לה ברחבי העולם עם הלהקות המפורסמות ביותר של הז’אנר הבוכרי – להקותהם של אברהם טולמסוב, דניקו יוסופוב, האחים מאירוב ועוד.
מבין שיריה המוכרים אנו פוגשים כאלה שנכתבו על ידי המשוררים אליוס מלייב ז”ל ורושל רובינוב מאמריקה.
בשנת 2002 במהלך הופעה באולם ‘ארמונות דוד’ בחדרה, נכנס לפתע מחבל לאולם וירה לכול עבר, 8 אנשים נרצחו בדם קר, ביניהם גם חבר להקתה הזמר רוני שהגן עליה בגופו והציל את חייה של הזמרת אנג’ליקה שחטפה שני כדורים בידה, במשך שנתיים עברה שיקום קשה וארוך שכלל ניתוחים רבים שמנעו ממנה להופיע, פציעה שמאוד העיקה עליה, וגם לאחר שיקומה רק לאחר בקשות רבות של מעריצה אנג’ליקה – כשם שמכנים אותה אוהדיה, היא חזרה לבמה.
אנג’ליקה נולדה בעיר דושנבה שבטג’יקיסטן, ובשנת 1973 בהיותה בגיל 7 עלתה יחד הוריה לישראל.
בשנת 1977 החליטו בני משפחתה לעזוב את הארץ בגלל קושי קליטה, המעבר היה רק דרך אירופה בעיר ווינה, ובעקבות בירוקרטית האשורים המשפחה עוכבה בווינה ובינתיים התארך התבססה ונותרה בווינה.
בגיל 15 סיימה אנג’לה סיימה את לימודיה, וההורים החליטו כי היא כבר בשלה לחתונה, אנג’לה הקטנה כיבדה את רצון הוריה ובגיל 17 הפכה לאמא ליוסף ואביגיל בשנת 1988 הפכה לאם חד הורית ועלתה מתוך ציונות לארץ ישראל.

כיום אנג’לה אמא וסבתא לתפארת ל-4 נכדים, ובשבוע שעבר היא חגגה 30 שנה על הבמה, ויום הולדת 50, האירוע נערך באולמי לאונרדו ברמלה והשתתפו בו 300 איש, מתוכם מעל 150 אמנים, נגנים, זמרים, שחקנים ואישי ציבור רבים, הפתעת הערב הייתה הופעתו של הזמר רושל רובינוב, אורח מיוחד שהגיע מארה”ב לשמוח בטקס המיוחד, והקדיש לה ברכה מיוחדת עם שיר.
בערב זה הופיעו: הזמר אברהם טולמסוב ולהקתו עם הזמרים סלוויק חייאב ורושל ג’ורייב, הזמר מיכאל ארנביוב, בריס אברמוב ,ילד הפלא רועי פינחסוב, המתופף איציק אלייב שנתן מופע דוירה מאלף, וולרה דוידוב, ריטה יוסופוב שהקדישה שיר שאש-מקום, האמנים סלוויק מטטוב, שמעון פולטוב ויוסי איסחקוב שהגישו קיטעי ברכה והומור, ילד הפלא מטורקיה מחמד עם הנגן והזמר של אברהים טטליסב מטורקיה, מומין ססלר נתן מופע מרגש.
הזמרת אנג’לה שמחה לקבל את כל האורחים בסבר פנים יפות והקדישה להם מחרוזת מקפיצה עם הזמר אברהם טולמסוב ושיתפה את כל הקהל במידע על האלבום החדש שיושק בקרוב, בו יופיעו שירים חדשים שכתבו לכבודה המשוררים ניסן ניאזוב ורושל רובינוב עם לחנים של אברהם טלמסוב.
צלם הערב היה הצלם מאולפני קובי מרמלה שתיעד כול רגע

Leave a Reply

Your email address will not be published.