#לאחר תקופה ארוכה בה קו תל אביב- טשקנט היה מושבת בעקבות השיתוק של עולם התיירות, השבוע נחתם חוזה עם חברת התעופה הלאומית של אוזבקיסטן להפעלת טיסה ישירה אחת לשבוע

לאחר משא ומתן ארוך בין הצדדים, נחתם חוזה לטיסות ישירות בין ישראל לאוזבקיסטן. חברת התעופה הלאומית של אוזבקיסטן, ‘אוזבקיסטן איירוייז’ טרם חזרה לשגרת פעילות מלאה מאז החלה מגפת הקורונה, מה שגרם לאנשים שרצו להיכנס למדינה מישראל, לעשות זאת דרך יעד ביניים. מה שהופך את הנסיעה למורכבת יותר, במיוחד נוכח חיובי בדיקות הקורונה והנהלים השונים הנהוגים בכל מדינה ומדינה.

ביום שלישי השבוע, חתם מר ניסן ניאזוב מחברת ‘אסיה טראוול’ חוזה עם חברת ‘אוזבקיסטן איירוויז’ שבמסגרתו סוכם כי תופעל טיסה ישירה בין תל אביב לטשקנט אחת לשבוע. משך הטיסה הצפוי יהיה כ-4.5 שעות. מחברת אסיה טראוול נמסר, כי הם נרגשים לקראת חידוש קו תל אביב-טשקנט ומצפים שהוא יהיה מלא ופופולארי הן בתיירים ישראלים המעוניינים לבקר במדינה ולחוות אותה מקרוב, והן בישראלים יוצאי בוכרה המעוניינים לבקר במקום במסגרת ‘טיול שורשים’. באיסה טראוול מציינים כי ניתן להזמין מקום לטיסה הישירה כבר מהיום. ניתן לעשות זאת גם במכן החדש של החברה השוכן ב’בית פנורמה’ הקרוב למרכזי הקהילה הבוכרית.

זהו גם סימן של תחילתה של ההתאוששות וההתעוררות בעולם התיירות והתעופה. חברת אסיה טראוול התחילה לשווק חבילות חופשה כשרה למהדרים בדובאי, הנחשבת ליעד התיירות נחשק ויוקרתי בקרב הישראלים. כמו כן, מתוכננת קבוצה גדולה לנופש חג השבועות למהדרין בטיבליסי בירת גרוזיה. בשני היעדים הללו, מקבלים את התיירים מישראל בזרועות פתוחות ולא דורשים בידוד מהמתחסנים. “באופן כללי אנחנו עדים להתגברות מרשימה של הביקושים מצד הלקוחות שחזרו להתעניין מאוד ביעדים הפתוחים לישראלים”

Leave a Reply

Your email address will not be published.