ד”ר סוניה מקסימוב היא רופאה פנימית שבזמן שהיא לא בקליניקה היא מתנדבת מטעם הקונגרס בייעוץ רפואי לבני העדה הבוכרית

אם אתם גרים באזור העיר חולון, בוודאי אתם מכירים את ד”ר סוניה מקסימוב שמתחזקת קליניקה ידועה במקצועיותה לתחום הרפואה הפנימית. מה שאולי לא ידעתם על ד”ר מקסימוב, זה שהיא אחת מהמתנדבות החרוצות והיותר עסוקות במיזם ההתנדבות של מחלקת הרווחה של הקונגרס בנהיולה של הגב’ שרית מיתר. ד”ר מקסימוב התחילה את לימודי הרפואה בסמרקנד וסיימה אותם בישראל והחלה לעבוד כאן כרופאה פנימית זה עשרות שנים.

איך התחלת להתנדב בקונגרס?

“הרגשתי שאני צריכה משהו נוסף בעל משמעות לחיים שלי, מה גם שפנו אלי כמה קרובי משפחה וידידים וביקשו ממני לנצל את המעמד והידע שלי למען העדה וזה בדיוק מה שעשיתי”.

איך נראית ההתנדבות שלך?

“מטעם הקונגרס יוצרים איתי קשר ומפנים אלי את בני העדה שזקוקים לסיוע וייעוץ רפואי ורוצים לשמוע חוות דעת מקצועית. כמו כן, אני פונה בעצמי למחלקת הרווחה כאשר אני מזהה משפחה שיוצרת איתי קשר וזקוקה לסיוע שהוא לאו דווקא רפואי. בקהילה שלנו יש הרבה אנשים שלא כל כך מתמצאים בהליכים רפואיים, בתחומי התמחות שונים ובזכויות המגיעות להם, כאן אני גם באה לעזרתם ומתווכת להם את המידע בצורה נגישה על מנת שיכולו לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר עבורן. אני זוכרת טוב מאוד את אבי ז”ל שהיה ניגש אלי עוד בתחילת דרכי בעולם הרפואה, היה לוקח את ידי ומציג אותי בפני אדם כזה או אחר ואומר “האדם הזה זקוק למידע אודות תרופה או הליך מסוים בבקשה תעזרי לו”.

למה את ממליצה להתנדב במיזם ?

“אני חושב שאדם יכול לעשות המון דברים בחייו, אבל אי אפשר לזנוח את המקום ממנו באנו. לי יש מוטו בחיים, כל אחד שעושה עבודה בהתנדבות למען האחר, הוא בסופו של דבר מביא טוב על עצמו. יש כל כך הרבה אנשים שנזקקים לסיוע ועזרה במגוון כה רחב של נושאים, אפילו הפשוטים ביותר, כמו מילוי טפסים או שיחות עם פקידי ממשל.  אז מן הראוי שאנשים שמסוגלים לתת להם את הסיוע הזה, מחובתם לעשות זאת. בסופו של דבר זה מביא רק טוב גם לאדם עצמו וגם לסביבה שבה הוא חי. אני ממליצה מאוד לכל מי שיכול, לשלב את ההתנדבות במיזם החשוב הזה בחייו. כך נוכל להחזיר לקהילה ולטפח אותה.

מיזם ההתנדבות של מחלקת הרווחה של קונגרס יהודי בוכרה מחפש אותך!

אם את או אתה בעלי עסק/מקצוע/תחום ידע שיכול לסייע לבני העדה, אנא צרו קשר עם מנהלת המיזם הגב’ שרית מיתר ושלבו עשייה של חסד בחייכם

Leave a Reply

Your email address will not be published.