מאת: אליעזר גליבוב

באירוע מרשים ובטקס חגיגי הוכנס ספר תורה ברוב פאר והדר לגמ״ח ניחום אבלים של זק״א שפלה, אשר ישמש משפחות אבלים בעת שיושבים שבעה. האירוע התקיים בהשתתפות עשרות מתנדבי זק״א ובניהם גם נציגי הקהילה הבוכרית רב המשטרה ניצב משנה הרב רמי רחמים ברכיהו ומתנדב זק”א אבקייב אהרון ארקדי.

גמ”ח הניחומים של זק”א פועל בעשרות סניפים בישראל המיועדים להשאלת ציוד לאבלים בזמן השבעה. הגמ”ח מסייע לכל דורש בציוד ליושבים שבעה, ארונות קודש, כסאות לאבלים, ספסלים, מיטות, סידורים ועוד.

“זו לא פעם ראשונה שאני פוגש את המתנדבים של זק״א וגם לצערי לא האחרונה” כך פתח את נאומו הרב רמי ברכיהו והוסיף: “אין אירוע מהאירועים הקשים שאנחנו לא פוגשים את המתנדבים של זק״א שמגיעים בשעות לא שעות 24/7 לטפל בזירות הכי קשות. ארגון של עם ישראל שזקוק לכם כל כך, תודה רבה על עשייה עד היום”.

סיום כתיבת האותיות נערך בביתו של מתנדב זק״א ברחובות ירחמיאל אורלנציק. בין כותבי האותיות נמנו רבני העיר, מנכ״ל זק״א, עורך הדין משה יצחק אוסדיטשר, צוות הנהלת ומטה זק״א ומתנדבים.

במהלך האירוע המרגש, צויין גם האסון בהר מירון והטיפול במספר זירות בשטח. מפקד זק״א מרחב שפלה מנדי חביב ציין לטובה את המתנדב בן העדה ארקדי אבקייב, שטיפל באופן אישי באב שכול שבנו נהרג במירון, כששניהם גרים בשכונות עם כל הגורמים הקשורים לזה.

בסיום התהלוכה נערכה סעודת מצווה חגיגית ומפוארת באולם האירועים הסמוך לבית הכנסת, בסעודת מצווה השתתפו גם: הרב גדעון בן משה אב בית הדין לממונות בירושלים, הרב רמי ברכיהו רב משטרת ישראל, הרב שמואל ארליך רב משטרת מחוז מרכז, זוהר דביר, ניצב בדימ׳ ברוך גולדמן, רפ״ק אפי חרפי מפקד זק״א מחוז מרכז משה גמרו, מנכ״ל זק״א דובי ויסנשטרן מפקד זק״א מרחב שפלה מנדי חביב, קמב״ץ זק״א שפלה אלחנן רוט, מפקד היחידות המיוחדות בזק״א חיים אוטמזגין, ראשי צוותים ברחובות יצחק הומינר ונתן נוישטט, חיים וינגרטן ראש אג״מ זק״א ועשרות מתנדבי זק״א שפלה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.