סגן ראש ממשלת אוזבקיסטן, מר ג’משיד קוצ’קרוב הודיע במסיבת עיתונאים על המשך ההגבלות החמורות שהוטלו על תושבי ואזרחי אוזבקיסטן במאמץ לבלימת התפשטות נגיף הקורונה במדינה. הוא העריך כי עד לסוף חודש מאי לא יוסרו ההגבלות והסגר כמות שהוא היום יימשך ככל שיידרש. “אחת הבעיות שעומדות בפנינו היא שהרבעון השני של שנת 2020, צפוי להיות קשה מאוד עבורנו. באוזבקיסטן, כמו במדינות רבות אחרות בעולם, מגבלות הסגר והריחוק החברתי הוטלו בעיקר בחודש אפריל אפריל ועשויות להימשך לתוך חודש מאי ככל שיידרש”

סגן ראש הממשלה קוצ’קרוב אמר במסיבת העיתונאים כי “אנו מודעים להשפעה הכלכלית של צעדי הסגר על הכלכלה של אוזבקיסטן, אך חשוב להבין כי אין מדובר במשבר מהסוג שאנו יכולים להתעלם ממנו. זה לא רק משבר ביקוש, אלא גם משבר היצע. המשבר לא נגרם בגלל אשמתם של בנקים או של ממשלות או מדינות גדולות, זהו תהליך הדומה לאסון טבע שהכה בעולם כולו ללא הבדלים”

לגבי התחזיות הכלכליות של אוזבקיסטן אמר קוצ’קרוב “למשבר הנוכחי יש השפעה ישירה ועקיפה על הכלכלה האוזבקית. מכיוון שהכלכלה הלאומית של אוזבקיסטן חיזקה משמעותית את השתלבותה בכלכלה העולמית בשלוש השנים האחרונות, והכלכלה העולמית משפיעה בחזרה על מצבה הכלכלי של אוזביקסטן. זהו מצב טבעי של כלכלת שוק המתנהלת על חוקי הכלכלה. עם השתלבותה הטובה של כלכלת אוזבקיסטן בשוק הבינלאומי, גדלו היצוא והיבוא בשיעורים משמעותיים, לכן החל ממרץ, עת החלה המגיפה להתפשט ביתר שאת ברחבי העולם, התחלנו להרגיש את ההשפעה של התהליכים השליליים שהתרחשו בעולם על הכלכלה הלאומית”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.