המאבק בהתפשטות נגיף קורונה לא עוצר במימונה. לאחר שהוכרז סגר כללי על כל ישובי ישראל לקראת ליל הסדר וחג ראשון של פסח, הכריז הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו על סגר נוסף, מרוכך מעט, אך דומה באופיו לסגר שהוטל בחג הראשון של פסח. הסגר יכנס לתוקף החל מערב חג שביעי של פסח ביום שלישי בצהריים ויימשך עד ליום חמישי בשעה 7:00 בבוקר. זאת על מנת להימנע ממקרים של התכנסויות והתקהלויות בחג שביעי של פסח ובאירועי המימונה.

“אתם מתבקשים לחגוג בחוג המשפחתי המצומצם שנמצא אתכם עכשיו כפי שהיה בפסח”, אמר נתניהו אתמול בערב והוסיף: “אני מזכיר לכם שביום המימונה נאסור התקהלויות כלשהן בפארקים בגנים. גם לי זה יהיה חסר. זה הפך לחג של העם כולו, אך השנה זה חייב להיות אחרת, בחיק המשפחה. אירועי המימונה ההמוניים לא יתקיימו, המימונה בוטלה”.

הסגר שיוטל יהיה כאמור מרוכך יותר בהשוואה לליל הסדר – אז נאסר על יציאה מהבתים (מעבר ל-100 מטרים מהבית), והסופרמרקטים נסגרו. כעת תתאפשר יציאה לעבודה של מי שמוגדר חיוני, וייתכן גם שיוחלט להרחיב את היקף היציאה למקומות העבודה.
על פי התקנות שיובאו לאישור הממשלה, “בתקופה שבין יום שלישי בשעה 17:00 ועד ליום חמישי בשעה 5:00 בבוקר, לא יוכל אדם לצאת מחוץ ליישוב מגוריו ולהצטייד במזון, תרופות ומוצרים חיוניים, או לקבל שירותים חיוניים, למעט אם ביישוב מגוריו לא קיימים שירותים אלו, ואז יוכל לקבלם ביישוב הסמוך ליישוב מגוריו. הגבלה זו לא תחול על יישוב שמרבית תושביו אינם יהודים.

“בתקופה זו יציאה ממקום מגורים, של יחיד או של אנשים הגרים באותו מקום, לזמן קצר ולמרחק של עד 100 מטרים ממקום המגורים תתאפשר רק למרחב הציבורי. בתקופה שמיום רביעי בשעה 19:00 ועד ליום חמישי בשעה 02:00 בלילה, לא ניתן יהיה להפעיל מקומות למכירת מזון למעט מרכול (סופרמרקט וחנות מכולת) ללא טיפול או הכנה של מזון. מגבלה נוספת תחול על פעילות של תחבורה ציבורית בתקופה שבין יום שני בשעה 20:00 בערב ועד ליום חמישי בשעה 05:30 בבוקר”. כך לפי התקנות.

Leave a Reply

Your email address will not be published.