בסוף השבוע האחרון, נחתמו השיקים בסך של מאות אלפי שקלים בדרכם לחלוקה בין הסטודנטים העומדים בקריטריונים לקבלת מלגה מטעם ‘קרן דוד’

פרויקט המלגות של קונגרס יהודי בוכרה, ‘קרן דוד’, לזכרו של אבי הסטודנטים הבוכרי, דוד ארבוב ז”ל ובסיועם האקטיבי של בני משפחתו, ממשיך את פעילותו גם בשנה זו. מאות סטודנטים מהעדה הבוכרית נרשמו בשבועות האחרונים בלינק הייעודי שפורסם באמצעי המדיה, על מנת לבדוק את זכאותם לקבלת מלגה. מהוועדה הבוחנת את הבקשות נמסר כי רוב מוחלט של הבקשות אושרו, וישנן עוד בקשות שדורשות בחינה עמוקה ומדוקדקת יותר.

לאחר אישור הרשימה הסופית של מקבלי המלגות, נפגשו מנכ”ל הקונגרס יהודה בלוי וחבר הנשיאות מר דוד מושייחוב, על מנת לחתום על מאות השיקים בשם הקונגרס. השניים ישבו למשך שעה ארוכה וחתמו על כל שיק ושיק על מנת שיהיה ניתן לפדותו בצורה קלה ובטוחה.

בעקבות המצב הבטחוני הרגיש, החליטו חברי הוועדה לדחות את טקס חלוקת המלגות שתוכנן ליום שלישי השבוע. הטקס נדחה לפחות עד לאחר חג השבועות. בטקס היה אמור להשתתף חתן התנ”ך העולמי גלעד אברהמוב, שהדהים את עם ישראל עם סיפור ההתמדה המרשים שלו, כל הדרך עד לזכייה שלו בתואר הנחשק והחשוב הזה. אברהמוב היה אמור לקבל מלגה מיוחדת על ההתמדה שהביאה אותו להישג שהוסיף הרבה כבוד לעדה הבוכרית.

מטעם מארגני הטקס נמסר כי נכון לעכשיו, עם דחיית התאריך של הטקס, לא ישתנה דבר במתכונתו של הטקס. על דבר קיומו המחודש של הטקס לאחר חג השבועות, תצא הודעה ועל הסטודנטים לעקוב אחרי הפרסומים.

Leave a Reply

Your email address will not be published.