בימים אלו יוצא לדרך המחזור השישי של התכנית המצליחה ‘אשת חיל’ הפועלת בבית קונגרס יהודי בוכרה בתל אביב ומיועדת לשיפור כישורי התעסוקה של הנשים הבוכריות מאזור המרכז

רגינה יגודייב, מרכזת תכנית ‘אשת חיל’ השייכת למרכז הזדמנות תל אביב יפו. תחת עיריית תל אביב משרד העבודה והרווחה. אני בעלת תואר במנהל ציבורי ובעלת ניסיון של שנים רבות בליווי פרוייקטים קהילתיים ברמה הארצית.

למעשה, התכנית מצליחה לנשים ואימהות שפועלת בתל אביב כבר שש שנים. המשתתפות בתכנית יכולות להיות מתל אביב, או מהערים הסמוכות לה. התכנית היא ללא עלות אך נדרש ראיון התאמה על מנת להתקבל. מטרת התכנית היא קבלת כלים עוצמתיים ומדויקים להעצמה אישית ולהכוונה מקצועית, להעצמת אימהות, ושילובן וקידומן המקצועי של הנשים.

ראשית, התכנית כוללת בניית תכנית תעסוקתית פרטנית. כלומר, אני מקיימת פגישות פרטניות ופגישות קבוצתיות עם הנשים המשתתפות ובונה לכל אחת מהן תכנית תעסוקתית התפורה למידותיה, לניסיון שיש לה וליכולות שלה. נעשה גם מיפוי של הכישורים, הכשרות מקצועיות, היכרות עם עולם העבודה על מנת להתאים את ההכוונה התעסוקתית בצורה מדוייקת יותר.

יגודייב אומרת: “אני חושבת שהליווי מאוד תואם לצרכים תעסוקתיים ותורם תרומה ייחודית לשילוב וקידום של נשים מהעדה הבוכרית בעולם העבודה. הקורס עובר בגישה חוויתית ונגישה מאוד מה שהופך את המפגשים הללו למהנים ולא רק לרכישת ידע. בנוסף, הקבוצה מדמה גם את עולם העבודה כאשר היא מפגישה את המשתתפות עם דילמות וסיטואציות שהן עלולות להיתקל בהן בעולם התעסוקתי”.

יש לנו הרבה מקרי הצלחה שיצאו מהקורס. היתה לנו מישהי שעבדה בתחום טיפול בקשישים וניקיון, אחרי שהיא עשתה את התהליך היא מצאה עבודה חדשה בקופת חולים גדולה בעבודה טובה, נעימה ורווחית יותר. היה לנו אישה שלא עבדה בכלל ויש לה הרבה ילדים, ועברה את הקורס שלנו והיום היא עובדת במשרה נחשקת של בניית אתרים. מה שקורה פה זה שהבנות יוצאות משודרגות ומשופרות לעולם העבודה מה שיכול לשפר את החיים שלהם ושל משפחתם באופן דרמטי” מסיימת יגודייב.

Leave a Reply

Your email address will not be published.