אלי בבאייב הוא נגן סקסופון צעיר שהחל להזניק את הקריירה שלו בשנה האחרונה להופיע ולכתוב מוזיקה מקורית * כשהוא חמוש בסקסופון וטונות של כישרון הוא משל בין מוזיקה עכשווית לצלילי הסקסופון

בין שלל האנשים שעלו לבמה בערב חלוקת המלגות לסטודנטים הבכורים על ידי 'קרן דוד' על שמו של דוד ארבוב ז"ל, היה גם בחור צעיר אחד שהגיע לאולם הכנסים בשכונת נווה עופר כדי להרים את הערב ולעשות שמח בלב למלגאים המרוגשים. חמוש בסקסופון הוא עלה לבמה ופצח בשילוב מעולה בין נגינת סקסופון למוזיקת פופ עכשווית וקצבית.

תכירו את אלי בבאייב, בן 20 מראשון לציון. כבר 13 שנה שהוא מנגן על סקסופון, כותב מוזיקה בעצמו, ומנגן אותה לעולם. העולמות המוזיקליים בהן הוא נע, הם מוזיקה אלקטרונית, היפ הופ, ג'אז וסגנונות מוזיקה עכשווית ומעודכנת. בחודשים האחרונים הוא מופיע באירועים ומסיבות שונות, בעיקר במרכז הארץ, אבל בשיחה עם 'מנורה' הוא מודה שגם לחוץ לארץ לא אכפת לו בכלל להגיע ולהוכיח את הכישרון הייחודי שלו.

אז מתי ואיך עשית את המעבר בין נגינת סקסופון חובבנית לקריירה מקצועית?

"לפני כמעט שנה, אחי הקטן  מידי פעם לעבוד במסעדה באזור המרכז, יום אחד הוא פגש שם בחור שהיה מפיק מסיבות ואירועים. אחי היקר ניגש אליו ואמר לו שאח שלו הגדול מנגן בסקסופון ושהוא ממש יכול להופיע באירועים ולהרים אותם עם מוזיקה ייחודית ומעניינת.  הוא אמר לאחי הקטן 'תגיד לו שיבוא לאיזה אירוע שאני מארגן ביום שישי בצהריים, נראה מה הוא יכול לעשות, וניקח את זה משם'. וזהו, זו הייתה ההתחלה שלי,  מאז האירוע הזה אנשים בתעשייה התחילו לשמוע אותי ולהכיר את המוזיקה שלי. אז זו השנה הראשונה מאז שנכנסתי לתעשייה בצורה יותר רצינית ואני חוויתי בה כבר המון ולמדתי הרבה. פגשתי כל מיני סוגים של אנשים. חלקם טובים או פחות, וכולם כל רוצים לקדם את עצמם בצורה כזאת או אחרת. אחרי שנה מלאה בהופעות בכל מיני מקומות וסוגים של אירועים וקהל, אני יכול לומר שזה היה מאוד מעניין וכיף לחוות את זה. אבל אני רק בהתחלה של הקריירה ואני בטוח שלפני עוד שנים רבות של עיסוק בדבר שאני הכי אוהב: מוזיקה".

איך היה להופיע מול קהל בוכרי שעיר באירוע המלגות ?

"היה לי מאוד כיף לראות את מאות הצעירים והצעירות שממש הולכים אחרי החלום שלהם ולא מוותרים. זה ממש מחמם את הלב לדעת שיש ארגון שדואג לצעירים ללימודים גבוהים ולקריירה איכותית. אני חושב שצעירים הם הראשונים שצריך להשקיע בהם, כי אנחנו העתיד של העולם".

Leave a Reply

Your email address will not be published.