חג הפסח תשפ”ב יחגג בקהילות הבוכריות מסביב לעולם כמיטב המסורת המאכלים והשמחה * כל שוברי המזון והביגוד בשווי מיליוני שקלים שמחלק הקונגרס הגיעו לנזקקים מבעוד מועד

בסוף השבוע שעבר סיימו צוות הקונגרס את מבצע חלוקת שוברי המזון והביגוד למשפחות הנזקקות מהעדה הבוכרית. השוברים בשווי של מיליוני שקלים הגיעו למשפחות דרך נציגי הקהילות שבתורם קיבלו את השוברים במעטפות סגורות עם שמות המשפחות. המבצע הוכתר בהצלחה ובכך מסתיים לו בהצלחה מבצע ‘קמחא דפסחא’ השנתי של הקונגרס. כזכור, השנה נאספו כ-2.3 מיליון דולר לנזקקים בקמפיין ‘אחדות 365’. “כעת אנחנו רגועים הרבה יותר” אומר סמנכ”ל הקונגרס הרב יוסי ניאזוב. “אנחנו יודעים שכיסינו בכיסוי רחב מאוד את משפחות הנזקקים בעדה שישבו כמו כל עם ישראל לסדר פסח סביב שולחן מלא ושמח. אנחנו מודים לכל מי שלקח חלק בפרוייקט החשוב הזה”.

וכשפעילות אחת מסתיימת, פעילות אחרת מתחילה. הקונגרס ונציגיו בכל רחבי ישראל, חילקו בימים האחרונים למעלה מעשרת אלפים סטים של מצות שמורות לליל הסדר. כמו כן, יקימו הנציגים השונים הערי ישראל סדרי פסח ציבוריים כשרים למהדרין לקהל הרחב. בחג שביעי של פסח, יקיימו עשרות הרבנים נציגי הקונגרס את ‘סעודת משיח’ המסורתית וילוו את יציאת החג בשמחה וציפייה לגאולה. במקביל, הוציא הקונגרס בתחילת השבוע משלחת של שבעה בחורי ישיבה לאוזבקיסטן. שם הם יסייעו לקהילות בסמרקנד ובוכרה בכל צרכי החג, יקיימו סדרי פסח ציבוריים ויכשירו מטבחים לחג הפסח.

בהנהלת הקונגרס מרוצים מאוד מהתנהלות מבצע פסח תשפ”ב על כל חלקיו, והוא כאמור הוכתר בהצלחה רבה.

Leave a Reply

Your email address will not be published.