איתן כהן, יועצה של ח”כ מירי רגב ואחת מהדמויות המרכזיות בליכוד, הודיע השבוע על התמודדותו לתפקיד יו”ר הליכוד העולמי. כהן, בן העדה הבוכרית שימש בתפקידים רבים בזירה הפוליטית בישראל. בין היתר הוא כיהן כיועצו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון בעת ששימש כשר השיכון, ויו”ר האגודה לתרבות הדיור בישראל.

כהן, המכהן כיום בתפקיד של סגן יו”ר הליכוד העולמי, הכריז על התמודדותו לראשות הליכוד העולמי בשבוע שעבר בפוסט שהעלה בעמוד הפייסבוק שלו הוא כתב בין היתר ” דרכו של הליכוד היא הדרך הנכונה במדינת ישראל בבטחון ובמדיניות החוץ , כמו בכלכלה ובחברה.
יחד עם זאת אנחנו צריכים להסביר בעולם את דרך הליכוד , בחינוך ובהתיישבות , הרי שזו דרכו של ז’בוטינסקי המנהיג הדגול של הציונות.


אנו נמשיך ונייצג את הדרך האמיתי של הליכוד בארץ ובעולם, וכמובן נחזק את הקשר הליכוד בישראל לבין הליכוד בתפוצות. בימים אלה אנו מארגנים, ומגבשים את רשימת התומכים שלנו בבחירות הקרובות
אני קורא ומבקש מכל אחת ואחד מכם להצטרף למסע השינוי שמתחולל בימים אלה בהנהגת הליכוד העולמי” כתב כהן העומד בראש סיעת “איתן כהן- חזקים בבית שלנו” .

סניפי הליכוד פזורים במדינות שונות ופועלים בקרב הקהילות היהודיות. הסניפים משמשים גורם מרכזי בחיזוק הזהות הציונית ובשמירת הקשר בין תנועת הליכוד בישראל לקהילות היהודיות בתפוצות ועם תומכי ישראל. הליכוד העולמי עוסק בפעילות הסברה ענפה בקרב ציבורים ומנהיגים ברחבי העולם ומציג בגאון ובהדר את עמדות תנועת הליכוד וישראל. במסגרת פעילותינו אנו מפעילים את חברינו בסניפי חו”ל, למען קידום היעדים המשותפים לעם היושב בציון ולתומכיו מכל רחבי העולם.

חלק נרחב מפעילות הליכוד העולמי מוקדש לפעילויות חינוך והסברה ברוח המחנה הלאומי. חיזוק ערכים אלו מתבטא על ידי פעילות אידאולוגית המעלה על נס את דמותם ומורשתם של מנהיגים דוגמת זאב ז’בוטינסקי ויוסף טרומפלדור והן על ידי פעילות אקטיבית בנושאים “בוערים” שעל סדר היום הציבורי בארץ ובעולם. הליכוד העולמי פועל בישראל מתוך התחייבות לערכי המחנה הלאומי ותנועת הליכוד, היונקים מתורתו של ראש בית”ר, זאב ז’בוטינסקי. הליכוד העולמי פועל באמונה כי ציונות בשנות 2000 משמעותה עשייה יומיומית המחזקת את המפעל הציוני ומדינת ישראל.

Leave a Reply

Your email address will not be published.